• FREE149

    Kod na darmową dostawę od 149 zł

  • Orphica Touch Nail za 1 grosz

    Kup dowolny produkt Orphica i Orphica Touch, a Touch otrzymasz za grosz

Szampony koloryzujące

Nie możemy znaleźć produktów spełniających kryteria.

Szampony koloryzujące włosy, nazywane popularnie „szamponetkami”, to produkty, które cieszą się sporym zainteresowanie kobiet, które uwielbiają eksperymentować z kolorem włosów, nie boją się zmian i nie znoszą nudy. Według nich szampony te są znacznie bezpieczniejsze od zwykłych farb do włosów, jednak ich przeciwnicy uważają, że są one jeszcze bardziej szkodliwe.

Szampony koloryzujące to produkty, których zadaniem jest wzmocnienie naturalnego odcienia włosów lub delikatne jego rozjaśnienie – zaledwie o jeden lub dwa tony. Efekt uzyskany podczas jednorazowej aplikacji szamponu utrzymuje się na naszej głowie dosyć krótko, zaledwie do około 20 myć włosów.

Zasada działania szamponów koloryzujących włosy jest dosyć prosta – oblepiają strukturę włosa od zewnątrz powodując zmianę jego koloru. Kosmetyki te nie wnikają przez łuskę włosową aż do kory włosa, dzięki czemu w ich składzie nie ma amoniaku – składnika, który oprócz drażniącego zapachu przesusza i osłabia nasze włosy. Szampony te bazują natomiast na licznych składnikach odpowiedzialnych za odbudowę i nawilżenie włosów – kwasach tłuszczowych, witaminach B5 oraz witaminach A, które wykazują pozytywny wpływ na strukturę włosa.

W naszej ofercie znaleźć można szampony koloryzujące do każdego rodzaju włosów, w tym do włosów blond oraz siwych, jak również do włosów ciemnych. Znajdziemy także produkty skierowane do mężczyzn, oczekujących naturalnego efektu zmiany koloru na włosach. Kosmetyki te są bezpieczne dla osób zmagających się z alergiami, jak również dla kobiet w ciąży.