Perfumy damskie i męskie Lalique

Nie możemy znaleźć produktów spełniających kryteria.

Lalique to marka pochodząca z Francji. Założył ją Rene Lalique – znany jubiler oraz artysta plastyk, który dziś uważany jest za jednego z najwybitniejszych przedstawicieli okresu Art Deco. Początkowo marka oferowała przede wszystkim eleganckie szklane wyroby, np. świeczniki czy wazy i biżuterię, która powstawała z inspiracji do otaczającej natury. Ostatecznie jednak Rene Lalique zrezygnował z tworzenia biżuterii i w 1970 roku rozpoczął współpracę z Francois Coty – mistrzem sztuki perfumeryjnej. Dziś perfumy Lalique są doskonale znane.

Marka Lalique od początku tworzyła wspaniałe flakony na perfumy – w tamtych czasach kobiety musiały kupować zapachy zamknięte w zwykłych, szklanych fiolkach. Lalique na zawsze zmieniła świat perfum - kobiety mogły kupować swoje ulubione kompozycje w bardzo ozdobnych karafkach o różnych kształtach.

Kiedy Rene Lalique zmarł, jego biznes zaczęły przejmować kolejne pokolenia. Jego wnuczka Marie-Claude w 1992 roku postanowiła stworzyć własną linię perfum. Dziś perfumy Lalique to ponad 50 zapachów w pięknych, ozdobnych flakonach.