Perfumy damskie i męskie Amouage

36 48 60 na stronę
z 2 produktów
  1. Amouage Epic (M) edp 50ml Amouage
    942,76 zł Cena Regularna 1 178,45 zł
  2. Amouage Honour (W) edp 50ml Amouage
    942,96 zł Cena Regularna 1 178,70 zł
36 48 60 na stronę
z 2 produktów

Amouage jest perfumeryjną marką powstałą w 1983 roku w słonecznym i bardzo egzotycznym Omanie. Posiada królewski rodowód, a jej powstanie ściśle wiąże się z chęcią kultywowania tradycji komponowania rabskich zapachów. Wysoce ekskluzywne perfumy damskie i męskie Amouage inspirowane są zachwycającą kulturą orientu. Ich cechą charakterystyczną są ręcznie zbierane składniki, dokładne ich selekcjonowanie oraz niezwykle specyficzny dobór. Do dnia dzisiejszego cenna żywica olibanowa z drzewa kadzidlanego zbierana jest ręcznie przez plemienną kastę pasterzy. Twórcy tych nieziemskich kompozycji zapachowych dbają o to, by w każdym aromacie umieścić zachwycające symbole Wschodu – czystek, mirrę lub srebrne kadzidło.

Perfumy Amouage często nazywane są zapachami niszowym, ponieważ wyróżniają się niestandardowymi, niezwykle oryginalnymi nutami zapachowymi oraz flakonami, w których są zamykane. Kształt buteleczki, jej wykonanie a nawet sam koreczek stanowczo odróżniają się od flakonów proponowanych przez inne marki perfumeryjne. Nawiązują do miejsca narodzin marki, z tego powodu flakony perfum damskich mają kształt pałacu Ruwi Mosque w Muskacie, natomiast buteleczki perfum męskich przypominają swoim designer Khanjar, czyli tradycyjny omański sztylet.

Perfumy damskie i męskie Amouage powstawały przez wiele lat przy współpracy z mnóstwem wspaniałych i niezastąpionych perfumiarzy. Najstarsza kompozycja zapachowa marki Amouage pochodzi z 1983 roku, natomiast najmłodsza z 2019 roku. Jeśli w Twojej kolekcji brakuje zapachu rodem z Omanu, musisz jak najszybciej go uzupełnić!