• FREE149

    Kod na darmową dostawę od 149 zł

  • Orphica Touch Nail za 1 grosz

    Kup dowolny produkt Orphica i Orphica Touch, a Touch otrzymasz za grosz

Kosmetyki do konturowania twarzy

36 48 60 na stronę
z 8 produktów
36 48 60 na stronę
z 8 produktów

Konturowanie twarzy to sprytny zabieg pozwalający na ukrycie niedoskonałości twarzy, a uwydatnienie tego, co w niej najpiękniejsze. Trend ten zapoczątkowany został kilka lat temu przez znaną celebrytkę Kim Kardashian, która stała się swoistym symbolem idealnie wykonturowanej twarzy.

Konturowanie twarzy może przebiegać w dwojaki sposób – przy użyciu kosmetyków o konsystencji sypkiej lub tych w kremie. Pierwsza opcja skierowana jest przede wszystkim do tych osób, które nie miały wcześniej styczności z konturowaniem i pragną udoskonalić swe umiejętności w wykonywaniu pełnego makijażu. Do konturowania twarzy wykorzystujemy najczęściej gotową paletę do konturowania, która zawiera trzy podstawowe produkty: rozświetlacz, bronzer oraz róż do twarzy. Często w opakowaniu zawarta jest również instrukcja obsługi, by szybko i sprawnie rozprowadzić kosmetyki na twarzy.

Zanim rozpoczniemy zabieg konturowania twarzy warto zastanowić się nad doborem odpowiedniej palety kolorystycznej wybranego przez nas zestawu. Jeżeli nasza karnacja jest chłodna i blada, warto sięgnąć po bronzery wpadające w szarości, natomiast osoby o skórze bardzo opalonej, oliwkowej powinny wybierać odcienie w pomarańczowych tonach.

Kolejnym elementem ważnym podczas konturowania twarzy jest wybór odpowiedniego pędzla. W naszym asortymencie znaleźć można pędzle o różnych kształtach i wielkościach. Najczęściej wybierane są pędzle złożone z dwóch rodzajów włosia, ścięte pod kątem, jak również te kuliste, które rewelacyjnie podkreślą ostateczną wersję makijażu.