• FREE300

    Kod na darmową dostawę od 300 zł

  • WYPRZEDAŻ DO -70%

    Nie przegap najlepszych cenowych okazji

Kosmetyki do depilacji twarzy

Nie możemy znaleźć produktów spełniających kryteria.

Kosmetyki do depilacji twarzy to specjalistyczne produkty skierowane do kobiet, które zmagają się z dosyć rzadkim schorzeniem nazywanym hirsutyzmem, czyli nadmiernym owłosieniem na ciele. Charakterystycznym objawem tego nieprzyjemnego dla kobiet problemu są wyraźnie zaznaczające się wąsiki lub ciemne włosy w okolicach brody.

Kosmetyki do depilacji twarzy przychodzą z pomocą, gdy pragniemy szybko i sprawnie pozbyć się zbędnych włosów z twarzy. Ich zadaniem jest nie tylko wygładzenie skóry twarzy, ale także dogłębne jej nawilżenie i regeneracja, co jest szczególnie istotne w przypadku kobiet ze skórą wrażliwą. Najpopularniejszymi kosmetykami z tej kategorii są kremy do depilacji twarzy, które wnikają w strukturę włosa, by móc następnie je osłabić i w rezultacie usunąć.

Kremy do depilacji twarzy nie powinny być trzymane zbyt długo na skórze, by móc uchronić ją przed reakcjami alergicznymi. Jednorazowa aplikacja kremu pozwala na efekt utrzymujący się przez kilka dni. Ze względu na kobiece potrzeby, kremy dzielimy na te usuwające włoski, jak również te rozjaśniające owłosienie.

Drugim rodzajem kosmetyków do depilacji twarzy są plastry z woskiem, których aplikacja jest z pewnością bardziej bolesna, jednak efekt trzymuje się na skórze nawet do 6 tygodni.

Ostatnimi produktami są pasty cukrowe do depilacji twarzy, bazujące na naturalnych składnikach. Ich stosowanie jest znacznie mniej bolesne niż w przypadku plastrów z woskiem, natomiast efekt gładkiej skóry jest dłuższy niż w przypadku kremu i wynosi około 3 tygodnie.