Jak zwiększyć trwałość perfum?

Znacie to uczucie kiedy w końcu kupujecie sobie ukochane, wymarzone perfumy? Tę satysfakcję i poczucie, że zrobiliście dla siebie coś miłego? My też! Z pewnością znacie też to rozczarowanie gdy okazuje się, że perfumy w ciągu dnia tracą na intensywności. Niestety każda osoba miała tę wątpliwą przyjemność. Jednakże istnieje kilka sprawdzonych sposobów na zwiększenie trwałości perfum. Dziś mamy dla Was listę wskazówek, dzięki którym Wasze ulubione zapachy będą trzymać się na skórze znacznie dłużej!

  1. Oczyszczenie – perfumy trzymają się znacznie dłużej na świeżej, oczyszczonej z zanieczyszczeń skórze. Jeżeli więc planujecie przez cały dzień pachnieć zniewalająco, proponujemy wziąć orzeźwiający, szybki prysznic podczas którego wykonacie peeling. Między innymi dzięki temu, będziecie się cieszyć pięknym zapachem na świeżej, czystej skórze przez wiele godzin.
  2. Nawilżenie – odpowiednia pielęgnacja sprawi, że zapachy na skórze będą trzymać się znacznie dłużej. W tym przypadku polecamy Wam dobrze nawilżać skórę całego ciała, najlepiej produktami z podobnej grupy zapachowej co Wasze ulubione perfumy. Osoby posiadające suchą skórę powinny skupić się na dodatkowym nawilżaniu!
  3. Odpowiednie miejsca – nawet jeżeli oczyszczanie i staranne nawilżanie ciała nic nie zmienia, sugerujemy psiknąć perfumy w kilka strategicznych miejsc: nadgarstki, zgięcia łokci, środek klatki piersiowej, pachwiny, a nawet kostki. Perfumy najlepiej utrzymują się w miejscach pulsowania krwi, o czym warto wiedzieć.
  4. Wazelina – tak jak wspomnieliśmy wcześniej, zapachy najlepiej utrzymują się na skórze nawilżonej. Nałożenie wazeliny w odpowiednie miejsca przed psiknięciem skóry ulubionym aromatem zapewni jego trwałość na zdecydowanie dłużej niż każdy z wymienionych wcześniej sposobów. Dodatkowo wazelina delikatnie wzmacnia intensywność zapachów, przez co Wasz ulubiony zapach będzie Wam towarzyszył cały dzień.
  5. Ilość – wbrew pozorom, zazwyczaj podczas stosowania perfum, kierujemy się oszczędnością. Każdy z nas chce mieć swoje perfumy jak najdłużej, co jest całkowicie zrozumiałe. Jednakże w takim przypadku zapach może być wyczuwalny tylko dla nas. Sugerujemy, aby od czasu do czasu nieco zwiększyć dawkę ukochanych perfum!
  6. Produkty uzupełniające – stosowanie kosmetyków z linii uzupełniających, nie jest jeszcze u nas tak popularne jak chociażby w Stanach Zjednoczonych. Warstwowe nakładanie produktów z tej samej bazy zapachów, bardzo pozytywnie wpływa na jego trwałość. Stosowanie żelu pod prysznic, następnie balsamu i perfum dodatkowo wzmocni zamierzony efekt.
  7. Miejsce przechowywania – niby banalna sprawa, ale perfumy powinno się przechowywać w ciemnym chłodnym miejscu. Przede wszystkim powinny być chronione przed słońcem, aby nie straciły swoich właściwości.

Bardzo duży wpływ na trwałość danych perfum ma sam zapach. Kwiatowe, morskie, lekkie i świeże aromaty będą trzymać się krócej niż orientalne, drzewne czy kadzidlane zapachy. Ponadto największe stężenie aromatów mają ekstrakty perfum, ponieważ koncentrują w sobie największą ilość olejków zapachowych. Jeżeli poszukujecie czegoś intensywnego na wiele godzin, odradzamy wody toaletowe i kolońskie, ponieważ są to lekkie i bardziej ulotne wonie. Na szczęście dzięki sposobom przedstawionym z listy, możecie wzmocnić ich trwałość!

Stosowałyście jakiś sposób z naszej listy?