Jak zrobić makijaż brwi?

Brwi są ramą oka, elementem niezbędnym, jeżeli makijaż ma być perfekcyjny. Podczas codziennego malowania warto pamiętać o ich podkreślaniu, nawet jeżeli wolicie robić to delikatnie. Dzisiaj przedstawimy Wam 5 zasad, których przestrzeganie pomoże Wam w osiągnięciu idealnych brwi. Praktyka czyni mistrza, więc im częściej będziecie się do nich stosować, tym lepiej będą wyglądać Wasze brwi!

brwi

  1. Naturalna linia włosów – naturalny kształt naszych brwi najlepiej pasuje do naszej twarzy. Nie ma sensu kombinować, tworzyć nowych kształtów czy budować całkowicie nowych brwi. Starajcie się podkreślać ich naturalność, skupcie się na tym aby je ulepszyć, ale nie zmieniać.
  2. Idealny kolor – wybór produktów do stylizacji brwi jest naprawdę ogromny. W naszej drogerii możecie znaleźć kredki, cienie, pomady, tusze, żele i wiele więcej. To, jaki wybierzecie odcień kosmetyku zależy od Waszej urody i przede wszystkim koloru włosów. Jeżeli macie blond kosmyki nie sięgajcie po czernie i ciemne brązy. Natomiast przy ciemnych włosach sięganie po jasne odcienie nie jest najlepszym pomysłem. Brwi mają być uzupełnieniem makijażu, elementem pasującym do całości.
  3. Grubość brwi – aktualnie modne są dość grube, krzaczaste brwi i choć to dość kontrowersyjny trend, większość kobiet stara się go stosować. Dobór grubości brwi powinnyście opierać na kształcie swojej twarzy. Szeroka, okrągła buzia nie będzie wyglądać dobrze w cieniutkich, krótkich i ledwo widocznych brwiach. Szukajcie optymalnej grubości, która nie sprawi, że twarz będzie wyglądać dziwnie.
  4. Kształt brwi – moda na cienkie, odrysowane od szklanki brwi dawno minęła. Proste, grube czarne kreski, kanciaste kształty również nie są już w modzie i raczej tego się trzymajcie. Aktualnie modne jest podkreślanie naturalności, również w temacie brwi. Na co dzień nie polecamy nic ekstrawaganckiego, mocnego i przerysowanego.
  5. Utrwalenie – macie ochotę co chwilę sprawdzać jak wyglądają Wasze brwi? Czy nie trzeba ich poprawić, przeczesać? Nie? Więc pamiętajcie o utrwaleniu! Pierwszym krokiem jest przypudrowanie brwi, a po ich wymalowaniu, przeczesanie żelem utrwalającym. Wykonanie tych kilku czynności pozwoli Wam zapomnieć o brwiach na cały dzień!

Nie zapominajcie, że brwi są nieodłącznym elementem Waszej twarzy, dlatego pamiętajcie o ich makijażu. Uzupełnione dadzą zdecydowanie lepszy efekt, a makijaż zawsze będzie wyglądał perfekcyjnie!