Yves Saint Laurent

Yves Saint Laurent to w branży modowej najbardziej wpływowa marka na świecie. Za jej historią stoi nikt inny jak człowiek pełen pasji, miłości do mody projektant. Yves Henri Donat Mathieu Saint Laurent od najmłodszych lat wykazywał ogromne zainteresowanie modą. Nikt się nie spodziewał, że niepozorny chłopiec urodzony w sierpniu w 1936 roku zrewolucjonizuje świat mody i stanie się prekursorem najbardziej pożądanych kreacji na świecie.

Yves Saint Laurent przybył do stolicy Francji jako siedemnastolatek pełen zapału do pracy i wielkich marzeń. Z teczką pełną własnych projektów snuł plany na przyszłość. Wziął udział w kilku konkursach, a dzięki wygranej w jednym z nich zwrócił na siebie uwagę Michela de Brunhoff’a, który ówcześnie był redaktorem naczelnym Vogue’a. Ta znajomość miała ogromny wpływ na utalentowanego młodzieńca, ponieważ Michel zaprowadził go do samego Christiana Diora.

Pod okiem mistrza, Yves Saint Laurent kształcił się, projektował i niesamowicie szybko rozwijał. Jego szkice, pomysłowość i masa projektów wzbudzały spore zainteresowanie, a zaangażowanie doprowadziło do stworzenia pierwszej kolekcji couture. Christian Dior był zauroczony talentem młodzieńca i bardzo szybko mianował go swoim zastępcą. Niestety, nagła i niespodziewana śmierć Christiana doprowadziła do tego, że Yves Saint Laurent objął stanowisko głównego projektanta w wieku 25 lat.

Yves Saint Laurent wprowadził zamieszanie, rewolucję i totalnie zmienił styl panujący w tamtych czasach. Skórzane kurtki, wysokie buty, tweedowe marynarki i smoking dla kobiet, to nie jedyne nowości jakie wprowadził projektant. Miał to szczęście, że tworzył dla kobiet, które zaczynały rozwijać się również w męskich zawodach, dzięki temu miał ogromne pole możliwości do eksperymentów.

Kosmetyki sygnowane nazwiskiem YSL pojawiały się na rynku od 1961 roku. Nie bez powodu projektowane przez artystę zapachy wzbudzały pożądanie u kobiet na całym świecie. Perfumy Yves Saint Laurent zawsze były odzwierciedleniem najwyższej jakości. Pierwszy zapach jaki znalazł się w portfolio marki, „Y” okazał się ogromnym sukcesem, więc bardzo szybko rozpoczęto prace nad kolejnymi propozycjami. Jedne z najbardziej popularnych zapachów to chociażby Black Opium, który w każdej wersji ma spore grono zwolenniczek i zwolenników.

Historia marki Yves Saint Laurent to opowieść o pełnym sprzeczności mężczyźnie, który kochał modę. Nawet choroba nie przeszkodziła mu w tworzeniu tego, co kochał i co robił najlepiej. Bogaty asortyment jaki oferuje marka, pozwala na stały rozwój i budowanie coraz większego imperium.