Wszystko o demakijażu

Demakijaż to najbardziej istotna sprawa przy prawidłowej pielęgnacji twarzy. Odpowiednie usunięcie makijażu jest podstawą zdrowej i zadbanej skóry. To codzienny rytuał, o którym należy pamiętać bez względu na okoliczności, nawet jeżeli na co dzień nie wykonujecie mocnego makijażu.

Wybór produktów do demakijażu jest ogromny, a firmy kosmetyczne co chwile tworzą nowe. Produkty do demakijażu mają różne właściwości, konsystencję czy nawet działanie i aby wybrać odpowiedni produkt dla siebie warto wiedzieć co do czego służy. Dziś podpowiemy Wam jak stosować dany kosmetyk, do jakiej cery pasuje i w jakim przypadku sprawdzi się najlepiej.

PRODUKTY DO DEMAKIJAŻU

Płyn micelarny

To najdelikatniejszy produkt do oczyszczania twarzy i wykonywania demakijażu. Jest to wodny roztwór, który zawiera maleńkie micele, czyli związki chemiczne, których zewnętrzne cząsteczki mają właściwości hydrofilowe, a środek właściwości hydrofobowe. Co to znaczy? Płyn micelarny pochłania nadmiar sebum, rozpuszcz tłuszcz i jednocześnie usuwa pozostałości makijażu nie naruszając bariery hydrolipidowej skóry. Bardzo często płyny micelarne wzbogacane są o dodatkowe składniki (np. kwas hialuronowy, ekstrakty ziołowe, witaminy itd.), które mają wzmacniać i pielęgnować skórę. Dlatego tak często poleca się go również do codziennego oczyszczania twarzy rano i wieczorem, nawet w dni bez makijażu.

Do jakiej cery sprawdzi się płyn micelarny? Do normalnej, mieszanej, wrażliwej, delikatnej i podatnej na podrażnienia.

Mleczko do demakijażu

Najpopularniejszy i jeden z najstarszych produktów do usuwania makijażu. Mleczko do demakijażu słynie ze swojego łagodnego działania i dokładnego usuwania zanieczyszczeń. Ten produkt jest dostosowany do pH naszej skóry, ma właściwości łagodzące i w większości przypadków radzi sobie nawet z makijażem wodoodpornym. Ma konsystencje rzadkiego kremu i podczas stosowania przynosi skórze przyjemne uczucie ulgi.

Do jakiej cery sprawdzi się mleczko do demakijażu? Najlepiej do cery suchej, ale aktualnie można znaleźć mleczka do demakijażu do każdego rodzaju cery.

Płyn dwufazowy

Produkt obowiązkowy przy zmywaniu makijażu wodoodpornego. Płyny dwufazowe składają się z dwóch warstw: wodnej oraz olejowej, a przed ich zastosowaniem należy wstrząsnąć butelkę aby obie warstwy się ze sobą połączyły. Olej wpływa na rozpuszczenie makijażu wodoodpornego, natomiast warstwa wodna działa łagodząco. Warto wiedzieć, że takie płyny pozostawiają na skórze delikatną warstwę olejową, więc po ich zastosowaniu poleca się przemyć twarz wacikiem z płynem micelarnym.

Do jakiej cery sprawdzi się płyn dwufazowy? Do każdej, choć osobom z cerą tłustą radzimy sięgać po mleczka do demakijażu.

Chusteczki do demakijażu

Chusteczki do demakijażu doskonale sprawdzają się w podróży. Są poręczne i wygodne w stosowaniu, a ich transport nie grozi zalaniem kosmetyczki. Chusteczki są nasączone specjalnym preparatem usuwającym makijaż, który w zależności od chusteczek, powinien zmywać również makijaż wodoodporny. Minusem stosowania chusteczek jest sposób demakijażu, czyli intensywne pocieranie skóry. W ten sposób możemy wywołać zaczerwienienie, podrażnienia lub nawet doprowadzić do pękających naczynek.

Do jakiej cery sprawdzą się chusteczki do demakijażu? Normalnej i mieszanej, ale nie polecamy ich przy cerze naczynkowej.

Olejek do demakijażu

Forma bardzo skuteczna, ale nie dla każdego. Olejki do demakijażu radzą sobie z każdym kosmetykiem i przy okazji mają właściwości pielęgnacyjne. Niestety ta forma wymaga odrobiny cierpliwości i przyzwyczajenia. Olejki sprawdzają się głównie jako produkty nałożone dłońmi, a nie za pomocą wacika. Mogą też pozostawiać na skórze nieprzyjemną, klejącą warstwę. Jednakże są bardzo skuteczne, szybkie i dokładne, a przy okazji bogate w składniki aktywne, co przy częstym stosowaniu pozytywnie wpływa na stan skóry.

Do jakiej cery sprawdzi się olejek do demakijażu? Do cery normalnej, mieszanej, suchej i naczynkowej.

Jaki jest Wasz ulubiony produkt do demakijażu?