Versace

Jedna z najbardziej znanych marek na świecie, ma swój zalążek w południowych Włoszech. Gianni Versace pochodził z biedniejszych obszarów kraju, a tak ogromny sukces zawdzięcza tylko i wyłącznie swojej determinacji. Miłość do mody zrodziła się w nim już w wieku 5 lat, a dwanaście lat później sprzedał pierwszą zaprojektowaną przez siebie kreację.

Początki światowego imperium sięgają roku 1972. Właśnie wtedy założyciel marki przyleciał do Mediolanu gdzie miał przygotować kolekcję dla znanej w tamtych czasach, ogromnej firmy włókienniczej Florentine Flowers. W latach osiemdziesiątych dziewiętnastego wieku bardzo modne było wszystko, co wyprodukowano we Włoszech. Dla młodego, utalentowanego projektanta, była to ogromna szansa aby zabłysnąć. Jego nowoczesne podejście do mody, ekscentryczny charakter i upór doprowadziły do tego, że zaczął projektować dla największych gwiazd show-biznesu. Klienci poszukiwali wtedy nowoczesnych ubrań, wykraczających poza utarte schematy. Właśnie tego dostarczał im Gianni Versace i za to ludzie pokochali jego styl.

gianni versaceGianni Versace

W 1981 powstały pierwsze perfumy, które Gianni nazwał swoim imieniem i nazwiskiem. Był to kobiecy zapach, który trafił w gusta wielu z nich. „Gianni Versace” to specyficzne, rzadko spotykane perfumy szyprowo-kwiatowe, w których odnajdziemy nuty bergamotki, gardenii, irysa, jaśminu połączone z drzewem sandałowym, paczulą, kadzidłem i mirrą.

[caption id="attachment_1223" align="alignleft" width="150"]Versace L'Homme[/caption]

Damska wersja już trzy lata później doczekała się towarzystwa w postaci „Versace l’Homme”. To perfumy dla mężczyzn, które są ponadczasowe i trafiają również w gusta współczesnych mężczyzn. W tej kompozycji aromaty wanilii, skóry, ambry spotkały się z bazylią, drzewem sandałowym, cynamonem, paczulą, różą i nutami cytrusowymi.

Styl marki Versace, który od samego początku budował Gianni słynął z oryginalności, pełni barw i intrygujących rozwiązań. Stroje projektowane przez twórcę marki wzbudzały zainteresowanie, podziw i dzięki doskonałej jakości marka bardzo szybko podbiła świat mody. Giannini połączył swoje siły z członkami rodziny i ten krok sprawił, że marka wiedzie prym na światowym rynku. Po tragicznej śmierci założyciela, firma nie przerwała działalności i po dziś dzień podbija serca użytkowników.

W portfolio Versace znajdują się nie tylko ubrania, ale biżuteria, dodatki do wnętrz i perfumy. Aktualnie produkty marki są sprzedawane w ponad 80 krajach na całym świecie w tym i w Polsce. Możecie je również kupić w naszej perfumerii!