6 kroków do trwałego makijażu!

Podkład ściera Wam się w ciągu dnia, a cienie na powiekach się rolują? O czym warto pamiętać podczas wykonywania makijażu, żeby mieć pewność, że będzie trwały? Dziś poznacie 6 kroków, o których warto pamiętać nie tylko szykując się na imprezę, ale również podczas wykonywania codziennego makijażu. Nie zawsze trzeba stosować profesjonalne produkty, aby uzyskać zadowalający efekt i udowodnimy Wam to w dzisiejszym artykule.

Poradnik: jak utrwalić makijaż?

Krok 1: pielęgnacja

Już niejednokrotnie na łamach bloga podkreślaliśmy to, że podstawą pięknego makijażu jest odpowiednia pielęgnacja twarzy. Dokładnie ta sama zasada dotyczy jego trwałości. Na dobrze nawilżonej i właściwie odżywionej skórze, każdy makijaż będzie trzymał się lepiej. Pamiętajcie, że celnie dobrane kosmetyki, które zaspokoją potrzeby Waszej skóry są fundamentem udanego makijażu i zdrowej cery.

Krok 2: kosmetyki

Aby makijaż był trwały i utrzymywał się przez wiele godzin, warto sięgnąć po produkty przeznaczone dla naszego typu cery. Posiadaczki popękanych naczynek nie zadowolą się lekkim podkładem rozświetlającym, natomiast cera sucha nie polubi się z ciężkim matującym fluidem. Kosmetyki należy dobierać w taki sposób, aby odpowiadały typowi naszej cery. Dzięki temu możemy mieć pewność, że produkty będą utrzymywać się na naszej twarzy znacznie dłużej.

Krok 3: baza

Jeżeli zależy nam na trwałym makijażu, który będzie wyglądał dobrze dłużej niż 3h, powinnyśmy sięgnąć po bazę. Zarówno pod cienie jak i na twarz – pod podkład. Wybór baz jest naprawdę bardzo duży, ale najlepszą trwałość dają bazy wygładzające/matujące, które często wypełniają pory i sprawiają, że po ich aplikacji skóra jest gładka i matowa, a podkład doskonale do niej przylega. Jeżeli jednak skóra potrzebuje nawilżenia, warto sięgnąć po bazy nawilżające lub rozświetlające. Wystarczy dosłownie odrobina nałożona na twarz, aby uzyskać zadowalający efekt i utrwalenie na wiele godzin.

Warto wiedzieć, że jako bazy pod cienie możemy użyć zastygającego korektora albo matowego cienia w kremie. Dobrze przypudrowany stanowi doskonałą bazę pod makijaż oczu.

Krok 4: podkład

Na co dzień polecamy stosować podkłady, które nie są zbyt ciężkie i nie będą obciążać skóry. Używając bazy i pudru, nie powinnyśmy mieć problemów z trwałością. Jeżeli jednak szykuje nam się większe wyjście, wyjazd albo ważna impreza dobrze byłoby sięgnąć po podkład o przedłużonej trwałości tzw. longlasting lub wodoodporne. Często są to produkty matujące, nieco cięższe i z mocniejszą pigmentacją, ale zastosowane od czasu do czasu nie będą robić krzywdy naszej cerze.

Krok 5: puder

Każdy puder, który zastosujemy utrwala podkład, ale najlepiej jest sięgać po pudry fixujące. Stosowanie pudru „zagruntuje” wcześniej nałożony fluid, który nie będzie się ścierał i transferował w ciągu dnia. Fajnym sposobem jest przypruszenie twarzy pudrem przed aplikacją podkładu i następnie po zakończeniu makijażu. W ekstremalnych przypadkach dobrze sprawdza się też metoda bakingu, czyli „pieczenia” makijażu. Wystarczy w strategiczne miejsca nałożyć większą ilość pudru (najlepiej za pomocą gąbeczki) i strzepnąć ją po zakończeniu makijażu twarzy. W ten sposób puder utrwali podkład lub korektor. Ta technika dobrze sprawdza się na przestrzeni pod oczami, brodzie i czole.

Krok 6: fixer

Ostatnim krokiem, który da nam gwarancję trwałości, jest spryskanie twarzy fixerem. Wystarczy spryskać twarz niewielką ilością mgiełki, która złączy wszystkie warstwy makijażu i usunie efekt pudrowości. Nie polecamy sięgać po fixer codziennie, ale na większe wyjścia, to bardzo dobry sposób na trwały makijaż przez całą noc.

Podpowiedź: polecamy podkład oraz puder nakładać gąbeczką. Kosmetyki nabiorą wtedy struktury skóry i lepiej będą do siebie przylegać, co dodatkowo wpłynie na zwiększenie trwałości makijażu.

Macie swoje ulubione sposoby na zwiększenie trwałości makijażu?