Jak zwiększyć trwałość makijażu?

Która z nas nie marzy o tym, żeby zrobić makijaż rano i mieć go z głowy na wiele godzin? Jest kilka sposobów, które zwiększają jego trwałość, a nie wymagają od nas zbyt dużego wysiłku. W dzisiejszym wpisie zdradzimy Wam 6 kroków, o których warto pamiętać, aby zapewnić sobie lepszą trwałość makijażu każdego dnia.

Jeżeli zależy Wam na trwałości przede wszystkim należy nie przesadzać z ilością. Wbrew pozorom więcej kosmetyku wcale nie oznacza, że będzie on długotrwały. Wręcz przeciwnie! Minimalizm to podstawa, o której każda z Was powinna pamiętać na co dzień, a pozostałe kroki znajdziecie poniżej. Przyjemnej lektury!

Jak zwiększyć trwałość makijażu?

Pielęgnacja - absolutna podstawa trwałego makijażu. Źle dobrana pielęgnacja może w bardzo negatywny sposób oddziaływać na stan naszej skóry, co z kolei nie wpływa dobrze na trwałość aplikowanych produktów. Kluczowe w tej kwestii jest nawilżanie skóry, ponieważ taka najlepiej będzie utrzymywać makijaż. Pamiętajcie o tym, aby przed porannym makeup’em nałożyć pod bazę cieniutką warstwę lekkiego kremu nawilżającego, w ten sposób zapewnicie skórze odpowiedni poziom nawilżenia oraz zdrowy wygląd.

Aplikacja - jeżeli do tej pory nakładałyście podkład najczęściej palcami, to już wiadomo w czym tkwi problem. Skóra najlepiej utrzymuje podkład jeżeli jest on zaaplikowany gąbką lub pędzlem. Oba te narzędzia dobrze wpracowują podkład w skórę. Poza tym polecamy nie rozsmarowywać podkładu na twarzy, a nakładać go ruchem wklepującym.

Baza - jeżeli Wasza skóra ma skłonności do zapychania lub szybko pokazują się u Was podrażnienia, to ten krok możecie pominąć. Jednakże zastosowanie odpowiedniej bazy może znacznie wpłynąć na trwałość makijażu. Żeby baza działała prawidłowo, musi być dobrana odpowiednio do typu cery. Skóra sucha polubi się z bazą nawilżającą i analogicznie skóra tłusta, z matującą. Przy skórze normalnej możemy stosować dowolną bazę o ile przy dłuższym stosowaniu nie będzie zapychać porów.

Podkład - najistotniejszą kwestią w wyborze podkładu, podobnie jak bazy, jest dobranie go do typu naszej cery. Nie możemy oczekiwać, że lekki podkład nawilżający będzie się trzymał na tłustej skórze przez 10 godzin. Przy zakupie fluidu polecamy sugerować się tym, czego potrzebuje skóra żeby zapewnić sobie jak najlepszą trwałość przez wiele godzin.

Puder - można go zastosować na dwa sposoby. Pierwszy z nich sprawdzi się u osób, które mają bardzo tłustą cerę. Mianowicie chodzi o nałożenie pudru, za pomocą mokrej gąbeczki bezpośrednio na bazę, a później nałożenie na niego podkładu. Odwrócona kolejność bardzo pozytywnie wpływa na trwałość całego makijażu. Oczywiście podkład również należy przypudrować i trwały makijaż gotowy! Drugi sposób, to standardowe zastosowanie pudru zaraz po rozprowadzeniu podkładu. W tym momencie polecamy sięgnąć po pudry fixujące, które mają właściwości utrwalające.

Fixer - spraye fixujące i mgiełki utrwalające to doskonałe produkty wykańczające makijaż. Nie dość, że niwelują pudrowość ze skóry, to dodatkowo zwiększają trwałość tworząc niewidoczną warstwę ochronną. Ten krok polecamy szczególnie wtedy, kiedy szykujecie się na większe wyjście lub nie będziecie miały możliwości poprawek makijażu w ciągu dnia.

Mamy nadzieję, że od dzisiaj Wasz makijaż przetrwa wszystko i nasze rady były dla Was pomocne. Jesteśmy ciekawi jakie są Wasze sposoby na trwały, nieskazitelny makijaż?