Jak przykleić sztuczne rzęsy?

Okres karnawału to czas niezapomnianych spotkań, imprez i bankietów. Jeżeli planujecie w karnawale większe wyjścia, to na pewno chcecie wyglądać olśniewająco. Elegancka sukienka, efektowna fryzura, piękna biżuteria i oczywiście makijaż, a przy makijażu wieczorowym nie może zabraknąć sztucznych rzęs. Jeżeli do tej pory miałyście problem z ich aplikacją, to dziś przybywamy z instrukcją, która powinna ułatwić Wam odpowiednie przyklejenie i dopasowanie rzęs do Waszego oka.

O czym należy pamiętać przed przyklejeniem sztucznych rzęs?

Przede wszystkim bardzo istotne jest wyjęcie rzęs z opakowania w odpowiedni sposób. Najlepiej zrobić to delikatnie za pomocą pęsety podważając rzęsy z jednego i drugiego końca. Następnie chwytając za środkową część paska, wysunąć je z opakowania. W ten sposób rzęsy się nie odkształcą i ładnie będą wyglądać na oku.

Kolejną istotną kwestią jest odpowiedni kształt. Aby rzęsy dobrze dopasowały się do naszej powieki powinny mieć kształt półokręgu (tak jak na poniższych zdjęciach), powinny być równe, aby wyglądały jak najbardziej naturalnie. Podczas wybierania rzęs warto kierować się elastycznością paska - im bardziej elastyczny (ale nie miękki) tym lepiej.

WAŻNE! Aby rzęsy były idealnie dopasowane do naszego kształtu oka w większości przypadków musimy je przyciąć. Zawsze należy to robić z zewnętrznej części, zaraz przed nałożeniem kleju. Wystarczy rzęsy przyłożyć do oka i jeżeli ich zewnętrzna część wystaje poniżej powieki, ten fragment powinien zostać odcięty.

Jak przyklejać sztuczne rzęsy?

Podstawą dobrze przyklejonych rzęs jest klej i jego dokładna aplikacja. Aby mieć pewność, że rzęsy będą się trzymać na powiekach do zmycia makijażu, nie będą się przemieszczać i uwierać w trakcie noszenia, należy pamiętać o dwóch elementach:

  1. Na wewnętrzny i zewnętrzny koniec rzęs nakładamy większą ilość kleju niż na cały pasek. Wystarczy niewielka kuleczka, która pozwoli na dokładniejsze przyklejenie w problematycznych miejscach.
  2. Przed nałożeniem rzęs na powieki należy odczekać najlepiej 60 sekund aż klej stanie się klejący. To bardzo ważny krok, bo jeżeli zaaplikujemy rzęsy od razu na powieki, ciężko będzie je przykleić, bo klej nie będzie jeszcze odpowiednio zastygnięty.

sztuczne rzęsy

Sam proces przyklejania sztucznych rzęs nie jest już zbyt skomplikowany. Wystarczy pamiętać o kilku ważnych krokach, a za każdym razem będziecie mogły się cieszyć pięknymi wachlarzami sztucznych rzęs. Praktyka czyni mistrza, więc nie zniechęcajcie się po kilku nieudanych próbach. Każdy następny raz będzie coraz lepszy.

Instrukcja:

  1. Wykonanie makijażu i wytuszowanie rzęs to pierwszy podstawowy krok przed aplikacją sztucznych.
  2. Rzęsy nakładamy od góry, aby mieć pewność, że będą jak najlepiej przylegać do naturalnych rzęs i naszej powieki.
  3. Za pomocą pęsety dociskamy rzęsy na samym środku powieki. Ten krok pozwala na dokładne dopasowanie rzęs do naszego kształtu oka.
  4. Z zewnętrznej i wewnętrznej części dociskamy pasek rzęsy w ten sposób, aby jak najlepiej przylegały do naszych naturalnych.
  5. Łączymy nasze rzęsy ze sztucznymi, aby wyglądały jak najbardziej naturalnie ściskając je na całej długości za pomocą pęsety.
  6. W ostatnim kroku możemy jeszcze delikatnie wytuszować rzęsy, aby nadać im objętości i gotowe!

sztuczne rzęsy tutorial

Mamy nadzieję, że teraz Wasze makijaże będą jeszcze bardziej wyraziste, a spojrzenie podkreślicie ulubioną parą sztucznych rzęs.

Jakie macie plany na tegoroczny karnawał?