Rodzaje szczoteczek do rzęs

Końcowy efekt makijażu w dużej mierze zależy od tego, jak wyglądają nasze rzęsy. Niezależnie od tego czy szykujemy makijaż dzienny czy wieczorowy, czy chcemy podkreślić oko, czy jedynie lekko je zaznaczyć – nasze rzęsy powinny prezentować się pięknie! Ostatnio pisaliśmy Wam o tuszach do rzęs i nadeszła pora, aby zająć się ich szczoteczkami.

Okazuje się, że formuła maskary, to nie wszystko i do osiągnięcia upragnionego efektu powinnyśmy wybierać odpowiednie szczoteczki. Rodzajów jest dużo, ale my skupimy się na tych najpopularniejszych. Postaramy się opisać Wam kształty w taki sposób, abyście wiedziały jaki model wybrać dla siebie. To co? Zaczynamy!

Rodzaje szczoteczek do rzęs 

Przede wszystkim aplikatory do rzęs możemy podzielić na dwa podstawowe rodzaje:

  • Tradycyjne z włoskami.
  • Silikonowe lub gumowe.

Coraz więcej producentów odchodzi jednak od tradycyjnych szczoteczek z włosiem, bo mają tendencję do sklejania rzęs i nie są tak dokładne jak te silikonowe. Tak naprawdę większą precyzję dają modele wykonane z gumy lub silikonu, ale wiele kobiet cały czas nie może się do nich przekonać. My jednak zachęcamy do ich wypróbowania! Zresztą same zaraz przekonacie się dlaczego warto.

Szczoteczka pogrubiająca – często z włosia, zamiast silikonowa. Ma grubą, konkretną podstawę i zwęża się go górze. Klasyczny kształt szczoteczki, dostępny na rynku od lat. Będą się sprawdzać do krótkich, delikatnych rzęs.

Szczoteczka wydłużająca – silikonowa lub gumowa. Często są to wąskie szczoteczki z drobnymi gumowymi włoskami, które dobrze rozczesują i rozdzielają rzęsy. Dzięki takiemu kształtowi łatwo jest wyczesać je od samej nasady

Szczoteczka podkręcająca – ma kształt klepsydry, coraz częściej również występuje z silikonowymi włoskami w różnej długości. Można się też spotkać ze szczoteczkami, które mają kształt litery C. Świetne sprawdza się przy krótkich rzęsach, wymagających mocniejszego podkręcenia.

Szczoteczka rozdzielająca – mała, wąska i podłużna, z długimi włoskami. Będzie dobrze rozczesywać rzęsy, a dzięki wyprofilowany włoskom rozprowadzi produkt równomiernie, dając efekt długich, pięknych rzęs podkreślających spojrzenie.

Szczoteczka do krótkich rzęs – najlepiej sprawdzą się takie, które mają asymetryczne włosie o różnej długości. Dzięki temu podczas malowania bez problemu dotrzemy do tych krótszych, trudniejszych do wytuszowania włosków.

Szczoteczka do gęstych i grubych rzęs – w takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem są szczoteczki w formie grzebyka, które będą dokładnie rozdzielać rzęsy.

Dorze dobrana szczoteczka i formuła tuszu mogą dać niesamowite efekty. Polecamy eksperymentować, bo odnalezienie idealnej maskary do rzęs, to wcale nie jest proste zadanie! Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą tuszy do rzęs.