Letnia pielęgnacja - zadbaj o włosy

Lato to szczególnie trudny okres dla naszych włosów. O tej porze roku są najbardziej narażone na negatywne oddziaływanie promieni UV. Wysokie temperatury, wysoka wilgotność, klimatyzacja i szybkie zmiany temperatury niszczą i osłabiają włosy. Na szczęście jest kilka sposobów na to, aby je ochronić i wzmocnić właśnie latem. Jeżeli będziecie pamiętać o kilku podstawowych krokach i sięgniecie po sprawdzone produkty, Wasze włosy nie powinny stracić na witalności.

Niezależnie od tego jaki posiadacie rodzaj włosów, powinnyście odpowiednio o nie dbać. Latem jest to bardzo istotne, bo nieodpowiednia pielęgnacja może doprowadzić do mechanicznego i co gorsza, trwałego uszkodzenia struktury włosów. Poniżej znajduje się 6 elementów, o których warto pamiętać latem, aby włosy były piękne i lśniące.

  1. Ochrona - przy długiej ekspozycji na słońce musicie pamiętać o tym, aby chronić swoje włosy przed promieniami UV. Wystarczy, że sięgniecie po produkty termoochronne, które skutecznie zabezpieczą je przed negatywnym wpływem słońca. Pamiętajcie, aby używać takich mgiełek przed każdym wyjściem z domu!
  2. Nakrycie głowy - jeżeli planujecie długi pobyt na dworze, pracę w ogrodzie czy wizytę nad jeziorem, zaopatrzcie się w kapelusz lub chustę. To najlepsza, nieobciążająca włosów ochrona przed słońcem. Dodatkowo chronicie głowę przed nagrzaniem! Oczywiście przy krótkich wyjściach czy wizycie w pobliskim sklepie wystarczą kosmetyki termoochronne.
  3. Pielęgnacja - latem nasza skóra głowy narażona jest na przesuszenie. Ponieważ bardziej się poci i nasze włosy wymagają prawie codziennego mycia, polecamy sięgać po łagodne i delikatne dla skóry szampony. Mogą to być produkty przeznaczone dla dzieci lub z linii na lato. Dobrze sprawdzą się też te, które nie posiadają w składzie SLS lub SLES.
  4. Wzmocnienie - latem nie możecie zapomnieć o regularnym wzmacnianiu włosów. To szczególnie ważne w te dni, kiedy przez kilka godzin przebywacie na słońcu i najlepszy moment na to, aby je odżywić. Po powrocie do domu nasze włosy potrzebują dodatkowego zastrzyku nawilżenia i witamin. Po prysznicu nałóżcie na włosy ulubioną maskę lub większą ilość odżywki do włosów. Polecamy ten zabieg przeprowadzać do dwóch razy w tygodniu.
  5. Stylizacja - w letnie dni polecamy odpuścić sobie stylizowanie włosów. Prostownica, gorący nawiew z suszarki w połączeniu z wysokimi temperaturami może się odbić na złym stanie Waszych włosów. Jeżeli zależy Wam na ładnej fryzurze, układajcie włosy w koki lub końskie ogony. W ten sposób będziecie dodatkowo chronić włosy przed ocieraniem o ubrania. Poza tym podczas upałów jest to znacznie wygodniejsze.
  6. Zabezpieczenie - stosowanie kosmetyków termoochronnych to jedna sprawa, ale musicie pamiętać również o zabezpieczeniu końcówek. Latem, podczas wysokich temperatur, kontaktu ze słoną i chlorowaną wodą są jeszcze bardziej narażone na rozdwajanie. Niezwykle istotne jest wprowadzenie do codziennych nawyków stosowania serum na końcówki włosów. Polecamy kosmetyki, które mają w składzie silikony ponieważ stosowane w rozsądnej ilości chronią końcówki przed rozdwajaniem.

Pamiętajcie, aby latem okazać swoim włosom szczególne zainteresowanie. Podobnie jak skóra, nie lubią długiej ekspozycji na słońce, ani zbyt wysokich temperatur. Oprócz tego koniecznie zajrzyjcie do naszego materiału o tym, jak dbać o skórę latem!