Pielęgnacja okolic oczu

Pierwsze oznaki starzenia się skóry, najczęściej widoczne są właśnie w okolicach oczu. To one zdradzają nasz wiek, w związku z czym powinnyśmy przyłożyć ogromną wagę do pielęgnacji skóry pod oczami. Im szybciej zaczniemy zajmować się tym tematem, tym później nasze oczy zdradzą ile tak naprawdę mamy lat. Bo to, że każda z nas czuje się dwudziestolatką jest chyba oczywiste, prawda? Dziś przygotowaliśmy dla Was poradnik, który zawiera 6 kroków jak odpowiednio dbać o okolice oczu, aby przez wiele lat cieszyć się zdrową, jędrną i rozjaśnioną skórą pod oczami.

  1. Wysypiać się – przede wszystkim sen i jeszcze raz sen. Oczywiście w miarę możliwości. Każda zarwana noc, całonocna impreza czy wstawanie do maluszka, co kilka godzin odbija się na naszym spojrzeniu. Chwytajmy więc każdą możliwą chwilę na drzemkę!
  2. Nawilżać – okolice oczu bardzo często są nieodpowiednio nawilżone, czasami wystarczy potraktować je dobrze nawilżającym kremem lub olejem i już po paru miesiącach, skóra będzie wyglądać na odświeżoną i zdrowszą.
  3. Pić dużo wody – to kluczowy element do pięknego wyglądu naszej skóry, dotyczy to zarówno cery czy poziomu nawilżenia naszego organizmu, ale i wyglądu okolic oczu. Pamiętajmy więc o tych kilku szklankach wody dziennie!
  4. Dobrać odpowiedni krem – każda skóra pod oczami jest inna i potrzebuje czegoś innego. Pięćdziesięciolatka nie zdecyduje się na krem dla dwudziestolatki i odwrotnie. Warto poznać swoją skórę pod oczami, sprawdzić jakie kremy się sprawdzają, a które nie przynoszą żadnych rezultatów.
  5. Stosować maski pod oczy – częstsze stosowanie masek pod oczy zapobiegnie utracie nawilżenia, wzmocni strukturę skóry. Przez regularne nakładanie maseczek pod oczy, możemy zapewnić ochronę, wygładzenie i redukcję zmarszczek.
  6. Pamiętać o regularnej aplikacji kremów – stosowanie kremów na dzień i na noc, nakładanie masek minimum raz w tygodni to klucz do pięknego wyglądu okolic oczu. Za wprowadzenie do swojej codzienności tych krótkich rytuałów będziemy mogły sobie podziękować za parę lat!

Wybór produktów do pielęgnacji okolic oczu jest ogromny. W naszej drogerii można znaleźć produkty zarówno do porannej i wieczornej pielęgnacji. Jesteśmy przekonani, że każda z Was znajdzie coś dla siebie!