Pielęgnacja końcówek

Rozdwajające się i nieestetyczne końcówki to zmora nie jednej kobiety. Przyczyn można szukać zarówno w błędach w pielęgnacji, jak i źle dobranych produktach. Pozostawienie niezabezpieczonych końcówek może się skończyć drastycznym cięciem. Dlatego w dzisiejszym wpisie spróbujemy przybliżyć Wam sprawdzone sposoby pielęgnacji włosów, żeby końcówki były zdrowe, lśniące i odporne na uszkodzenia.

CO WPŁYWA NA ROZDWAJANIE SIĘ KOŃCÓWEK?

  • nieodpowiednia pielęgnacja,
  • przesuszenie włosów,
  • zbyt intensywne szczotkowanie,
  • promienie słoneczne,
  • sól w wodzie morskiej,
  • chlor w wodzie,
  • silny wiatr i klimatyzacja,
  • częste dotykanie włosów.

JAK UNIKAĆ ROZDWOJONYCH KOŃCÓWEK?

Przede wszystkim, aby unikać uszkodzeń mechanicznych włosów, należy stosować odpowiednie kosmetyki pielęgnacyjne. Sprawdzonym sposobem na piękne, zdrowe i lśniące włosy, jest pamiętanie o odpowiednim nawilżaniu. Poza szamponem z niskim pH i odżywce nawilżającej, sugerujemy stosować ochronne odżywki bez spłukiwania. Po delikatnym umyciu włosów, wystarczy spryskać je od ucha po same końce, w celu dodatkowego zabezpieczenia. Żeby znacznie wzmocnić włosy, warto co najmniej raz w tygodniu, zafundować sobie odżywiającą maseczkę. Delikatny masaż skóry głowy podczas mycia lub nakładania maseczek, wzmacnia cebulki włosów, poprawia krążenie i w efekcie znacznie poprawia kondycję włosów. Wprowadzenie tych wszystkich nawyków nie tylko poprawi kondycję włosów na długości, ale uodporni końcówki na uszkodzenia. Najważniejszym elementem, który pozwoli zapobiec rozdwajaniu się końcówek jest ich zabezpieczanie!

JAK ZABEZPIECZYĆ KOŃCÓWKI?

Kiedy końcówki są mocno wystrzępione, poszarpane i rozdwojone, niestety nie zostaje nam nic innego, jak po prostu je podciąć. Nie istnieje na rynku żaden kosmetyk, który skleja rozdwojone włosy. Na szczęście, po wizycie u fryzjera możemy wprowadzić do pielęgnacji produkty, które zabezpieczają końcówki przed uszkodzeniami mechanicznymi, rozdwajaniem i zniszczeniem. Najlepsze są do tego silikonowe lub jedwabne sera, które mają działanie wygładzające, dyscyplinujące, nabłyszczające i przede wszystkim ochronne. Silikony oblepiają włosy chroniąc je przed promieniami słonecznymi oraz uszkodzeniami podczas stylizacji czy czesania. Stosowanie silikonowych ser, daje natychmiastowe wygładzenie, a włosy wyglądają na zdrowsze. Jeżeli zadbamy o nawilżanie i odżywianie włosów, to stosowanie silikonowego serum na końcówki będzie jedynie uzupełnieniem pielęgnacji, dzięki której włosy będą lśniące i zdrowe.