Perfumy niszowe

Perfumy niszowe są tworzone dla bardzo wyjątkowych klientów i co za tym idzie nie przypadną każdemu do gustu- zwykle w takich zapachach połączone jest wiele nieoczywistych i bardzo mocnych nut zapachowych. Są to więc zapachy bardzo wyjątkowe i trudno dostępne. Domy perfumeryjne swoje niszowe perfumy postrzegają w kategoriach sztuki, dlatego nawet flakony zaprojektowane są z dbałością o każdy szczegół. Większość domów perfumeryjnych, które tworzą zapachy niszowe nie chce, aby ich kompozycje były dostępne w dużych sieciowych sklepach, dlatego też nie są to zapachy produkowane na szeroką skalę.

Najpopularniejsze niszowe marki
Tiziana Terenzi

Stosunkowo nowa włoska firma, której działalność skupia się przede wszystkim na branży perfumeryjnej. Pierwsza kompozycja zapachowa Tiziana Terenzi pojawiła się w 2012 roku. Autorem wszystkich zapachów sygnowanych logo firmy jest Paolo Terenzi. Firma bardzo skupia się na stronie estetycznej swoich zapachów, dlatego flakony są bardzo efektowne. Znajdziemy tu propozycje proste i minimalistyczne, a także bogate w zdobienia, pełne przepychu. Kompozycje zapachowe Tiziana Terenzi, które dotychczas pojawiły się na rynku mają charakter unisex. Znajdziemy wśród nich perfumy lekkie i świeże, które świetnie sprawdzą się do noszenia podczas sezonu wiosenno-letniego, a także ciężkie, złożone i aromatyczne zapachy doskonałe na jesienne i zimowe chłody. Wszystkie kompozycje są starannie przemyślane. Do ich stworzenia użyto najwyższej jakości składników.

Kirke to magiczne i zmysłowe perfumy, które przypominają boginię, która była inspiracją dla tego zapachu. Charakteryzuje się bukietem słodkich owoców, w tym brzoskwiń i gruszek wymieszanych przez umiejętną alchemię z malinami i cassis. Kirke marki Tiziana Terenzi to zapach dla kobiet i mężczyzn, który został wydany w 2015 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Paolo Terenzi.

Perfumy tej marki przywołują na myśl oraz ożywiają ducha wystawnych przyjęć i uroczystości odbywających się w Château de Marly, dla radości członków Dworu Królewskiego i zagranicznych dygnitarzy. Poprzez swoją oryginalną koncepcję, Parfums de Marly roznieca ducha zapachów z blasku XVIII wieku, kiedy to stworzono najlepsze perfumy dla króla Ludwika XV jako hołd dla prestiżowych wyścigów konnych, które tak gorąco podziwiał.

Meliora to kwiatowo – zielona kompozycja, którą otwierają owocowe nuty. Zapachy z serii Parfums de Marly to eleganckie perfumy inspirowane historią Paryża. Meliora przywołuje obraz królewskiego ogrodu Louisa XV, w którym rozkwitają roże, a dzwonki konwalii zachwycają swą delikatną wonią. Perfumy zostały wydane w 2013 roku. Ich twórcą jest Nathalie Lorson.

Creed
Wyjątkowa historia rozpoczęła się w 1760 roku. Para pachnących skórzanych rękawic została dostarczona królowi George III przez nową londyńską firmę krawiecką. Założony przez Jamesa Henry'ego Creeda w tym samym roku, co członkostwo młodego króla, House of Creed stworzył zapachy dla wymagających i dyskryminujących od ponad 260 lat. Creed stworzył spuściznę niezrównanych zapachów cenionych przez koneserów perfum i wszystkich wielbicieli jakości, stylu i rozmachu. Przez wieki rodzina Creed wyprodukowała ponad 200 perfum, które świadczą o wyjątkowym duchu twórczym, który został przekazany wraz z żywym odziedziczonym nosem od ojca do syna przez siedem pokoleń. Wszystkie aromaty Creed składają się w skoncentrowanej wodzie perfumowanej o nazwie Millesime. Termin ten został przyjęty przez przemysł winiarski i wykorzystany przez Oliviera do podkreślenia wyjątkowej jakości jego produktów.

Aventus marki Creed to zmysłowy, śmiały i nowoczesny zapach wody łączy kuszące owocowe nuty takie jak: jabłko Calville Blanc, czarna porzeczka, ananas i włoska bergamotka z dodatkiem świeżego i kwiatowego kwiatu jaśminu, brzozy, jagód jałowca i paczuli. Dopełnieniem tego odważnego i eleganckiego zapachu są drzewne nuty piżma, mech dębowy i odrobina wanilii. Wyrafinowanie Aventusa świętuje siłę, moc, sukces i dziedzictwo - idealne dla wymagającego dżentelmena.

A Wy jak często sięgacie po perfumy niszowe?