Perfumy Bentley

Samochód luksusowy, samochód sportowy… takie właśnie odpowiedzi usłyszymy, gdy zapytamy z czym kojarzy się marka Bentley. Ale Bentley to nie tylko produkty motoryzacyjne. Marka posiada w swojej kolekcji m.in.: torby skórzane, zegarki szwajcarskie, telefony, artykuły piśmiennicze, odzież, kalendarze oraz perfumy.

Firma Bentley powstała w 1919r. w Wielkiej Brytani. Jej założyciel Walter Owen Bentley skonstruował samochód wyścigowy. Po wielu sukcesach rajdowych na początku lat 30-tych produkcją samochodów zajęła się firma Rolls-Royce. W 1998 r. właścicielem stał się koncern Volkswagen. Marka Bentley zaczęła przygodę z perfumami w 2013 r. Pierwsze wprowadzone na rynek męskie perfumy For Men od razu stały się strzałem w dziesiątkę, a zapach bardzo szybko zyskał popularność. Perfumy swym aromatem oraz wyglądem flakonów nawiązują do luksusowych samochodów Bentley’a. Za koncepcję zapachów odpowiedzialni są m.in.: Michel Almairac, Nathalie Lorson z perfumerii Firmenich i Mylene Alran z perfumerii Robertet. Poniżej prezentujemy kilka propozycji od marki Bentley:

Bentley For MenBentley For Men – orientalno-przyprawowa woda toaletowa dla mężczyzn, powstała w 2013 r., Składa się z nuty głowy: bergamotki, czarnego pieprzu oraz liścia laurowego. Nuta serca to cynamon, nuty drzewne, szałwia muszkatołowa i rum. Za nutę bazową odpowiedzialne są cedr, benzoes, paczula i skóra. Zapach dostępny we flakonach o pojemności 60 ml i 100 ml.

  – perfumy męskie o aromacie orientalno-drzewnym. Swoją premierę miały w 2014 r. Zbudowane są na nucie głowy: różowy pieprz i imbir, nucie serca: drzewo sandałowe, papirus oraz olibanum, a także nucie podstawy: żywica bursztynowa, mech, agar i cedr atlaski. Perfumy są dostępne w pojemności 100 ml.   – drzewno-wodne perfumy dla mężczyzn. Stworzone w 2014 r. Kompozycja ich opiera się na akordzie głowy: bergamotka, ananas, tangerynka i liść fiołka. Akord serca zawiera lawendę, paprykę, szałwię muszkatołową oraz herbatę. Akord podstawy to tonka i drzewo kaszmirowe. Wodę toaletową można nabyć w opakowaniach o pojemności 60 ml i 100 ml.   – woda toaletowa o aromacie drzewno-cytrusowym. Na rynku są od 2015 r. Skomponowany jest na akordzie głowy: lawenda, cedr i cytrusy. Akord serca: geranium, fiołek i pieprz bourbon. Akord bazowy: paczula, ambra i wetyweria. Perfumy dostępne są we flakonach o pojemności 60 ml i 100 ml.   – drzewno-aromatyczne perfumy z 2015 r. Zaprezentowane razem z Bentley Infinite stworzone na bazie nuty głowy: lawenda, czarny pieprz, geranium i fiołek. Nuta serca: żywica elemi, ambra, benzoes syjamski, przyprawy i gałka muszkatołowa. Nuta podstawy: piżmo, paczula, haitańska wetyweria i cedr. Wodę toaletową można nabyć w opakowaniu o pojemności 100 ml.

Szyk i elegancja - takie właśnie są perfumy Bentley, a cena zapachów w perfumerii Perfumesco.pl zachęca do zakupu. Zapraszam Cię do zagłębienia się w świecie aromatów Bentley’a.