Marka miesiąca - Paco Rabanne

Marka Paco Rabanne to unikatowe połączenie wyrafinowania, luksusu, elegancji i jakości. Perfumy tej marki to innowacyjne, bardzo nowatorskie podejście do perfumiarstwa, co w rezultacie przyniosło marce niesamowity rozgłos i spore grono zadowolonych klientów. Cechuje je kreatywność, nieszablonowość i oryginalność, co zdecydowanie przemawia na korzyść oferowanych przez markę kompozycji zapachowych.

Twórcą marki Paco Rabanne jest Francisco Rabaneda Cuervo, który urodził się w Hiszpanii w 1934 roku. W czasie II wojny światowej uciekł wraz z rodziną do Francji, gdzie skończył architekturę na paryskiej akademii sztuk pięknych i w trakcie studiów pokochał modę. Pracował jako projektant w wielu słynnych domach mody, aż w końcu w 1965 roku założył własną markę i otworzył swój pierwszy salon. Do swoich kreacji wykorzystywał niespotykane materiały takie jak papier, plastik, metal czy tworzywa sztuczne, czym przyciągał spore grono klientów i wzbudzał spore zainteresowanie. Jego pomysły były nieszablonowe, bawił się formą, teksturą i tworzył oryginalne połączenia. Francisco szył na miarę, oferował niesamowitą jakość, precyzję wykonania i właśnie dlatego jego marka Paco Rabanne cieszyła się od samego początku tak dużą sławą. Jako ciekawostkę warto wiedzieć, że nazwa firmy to pseudonim, którym Francisco posługiwał się przez wiele lat.

Paco Rabanne słynie nie tylko z nietuzinowych strojów, ale i z nieoczywistych, wyrafinowanych zapachów. Podobnie jak w modzie, do perfum Francisco podchodził równie nowatorsko i tworzył wcześniej niespotykane kompozycje. Jego perfumy łamią zasady tradycji, są kreatywne, cechuje je oryginalność, spontaniczność i przede wszystkim – niepowtarzalność. Pierwsze perfumy Paco Rabanne to lekkie kwiatowe nuty, które uwodziły swoją delikatnością. Eksperymenty doprowadziły do połączeń z nutami drzewnymi, korzennymi czy owocowymi co cieszyło się ogromnym uznaniem wśród kobiet i mężczyzn. Perfumy tej marki od zawsze charakteryzował seksapil, mocno pociągająca energia i zmysłowość.

Jedne z najpopularniejszych perfum marki to 1 Million dla mężczyzn, zamknięte we flakoniku w kształcie sztabki złota. To perfumy z wyraźną nutą róży i egzotycznych przypraw. Nieoczywiste połączenie, które się kocha albo nienawidzi. Wersja Lady Million jest dość słodka, jednocześnie świeża i delikatna, ale mocna i intensywna. Kolejny dowód na to, że marka Paco Rabanne stawia na łamanie konwenansów i oryginalność. Oba zapachy są zmysłowe, pobudzające i bardzo seksowne, co tylko potwierdza, że marka oferuje zawsze najwyższą jakość.

Specyficzny styl, ciekawe podejście i szeroko otwarty umysł pozwolił Francisco stworzyć markę, która swoją jakością przyciąga klientów na całym świecie. Paco Rabanne oferuje zapachy dla osób, które są pewne siebie, niczego się nie boją i lubią się wyróżniać. Kompozycje oferowane przez markę są zazwyczaj mocne, energiczne i bardzo zmysłowe. Nie każdy pokocha je za tę ekstrawagancję, ale nie bez powodu Paco Rabanne jest jedną z najpopularniejszych marek perfumiarskich na całym świecie.