Nawilżanie i ochrona włosów

Latem jak i zimą nasze włosy wymagają szczególnej uwagi i dodatkowej pielęgnacji. W najgorętszą porę roku nie powinnyśmy dopuścić do tego, aby nasze włosy szybko i nagle traciły wilgotność. Warto pamiętać o intensywnym nawilżaniu, ochronie przed promieniami słonecznymi i zabezpieczaniu przed utratą wilgoci. Przygotowaliśmy dzisiaj dla Was poradnik jak w pięciu krokach odpowiednio nawilżać i chronić włosy.

1. Pamiętaj o odpowiednim nawilżeniu – stosowanie bogatych w składniki odżywcze masek do włosów, pozwoli na zachowanie wysokiego poziomu nawilżenia, ochroni włosy przed mechanicznymi uszkodzeniami i zadba o ich zdrowy, piękny wygląd. Maski nawilżające zapobiegają puszeniu się włosów, wygładzają i pielęgnują końce. Propozycja firmy Macadamia – Nourishing Moisture z mieszanką PRO OIL COMPLEX jest doskonałym produktem dla suchych i pozbawionych nawilżenia włosów.

2. Zapewnij włosom odżywienie – poza dbaniem o wysoki poziom nawilżenia, powinnyście pamiętać o odżywianiu włosów za pomocą odpowiednio dobranych odżywek i sprawdzonych szamponów. Warto wybierać takie odżywki, które chronią włosy przed utratą wilgoci i zapobiegają uszkodzeniom mechanicznym. Odżywka Joico Daily Care stosowana do codziennej pielęgnacji zapewni włosom pełne odżywienie z dodatkową dawką nawilżenia. Ułatwia rozczesywanie, dba o rozdwojone końcówki oraz dodaje włosom elastyczności.

3. Chroń włosy przed utratą nawilżenia – jedwab zawarty w odżywce Marion, Natura Silk sprawia, że włosy są jedwabiście gładkie, lśniące i miękkie. Dodatkowo sprawia, że włosy są sprężyste i odżywione od wewnątrz. Używanie odżywek bez spłukiwania gwarantuje, że włosy będą się łatwiej rozczesywać, nie będą się łamać i zachowają zdrowy, lśniący wygląd. Tego typu produkty zapobiegają utracie nawilżenia i zapewniają doskonałą kondycję włosów, nawet latem.

4. Ochraniaj włosy przed promieniami UV - zbyt intensywna ekspozycja włosów na słońce, negatywnie wpływa na ich kondycję. Niszczy ich strukturę, niweluje barierę ochronną i oczywiście wysusza. Jeżeli planujecie wyjazd nad morze to ochrona przed promieniowaniem słonecznym jest szczególnie istotna! Mokre włosy są bardziej podatne na zniszczenia, a woda działa jak soczewki, które skupiają na nich promieniowanie UV. Indola Sun Active, to doskonały ochronny olejek, który chroni włosy przed promieniowaniem i pielęgnuje bez ich obciążenia.

5. Zafunduj sobie domowe SPA – pamiętajcie o tym, aby chociaż raz w tygodniu zorganizować dla swoich włosów 30 minut intensywnej pielęgnacji. Jeżeli chcecie aby Wasze włosy były w najlepszej możliwej kondycji, nakładajcie na włosy maskę, owińcie włosy torebką foliową i to wszystko zawińcie w ręcznik. Po 30 minutach i spłukaniu maseczki będziecie mogły cieszyć się gładkimi, miękkimi i dobrze nawilżonymi włosami. Regularne stosowanie tego zabiegu daje zauważalne efekty już po miesiącu!

Nawilżanie włosów i dobranie odpowiedniej ochrony, gwarantuje zdrowy i naturalnie piękny wygląd włosów. Systematyczna pielęgnacja sprawi, że będziecie zadowolone i dumne ze swoich włosów, nawet latem!