Naturalne peelingi - przegląd najpopularniejszych peelingów dla Ciebie
Peeling to bardzo ważny element pielęgnacji zarówno ciała, twarzy, jak i skóry głowy. Niestety, wiele z nas zapomina o tak ważnym zabiegu, często ze względu na brak czasu lub po prostu z niewiedzy. Na szczęście wybór produktów peelingujących jest ogromny i jest w czym wybierać. Przekonajcie się same i zajrzyjcie na nasze podstrony peelingi do twarzy oraz peelingi do ciała. Z pewnością znajdziecie tam coś dla siebie.
Jeśli jednak nie uda się Wam znaleźć nic interesującego, mamy dla Was kilka ciekawych przepisów. Jesteśmy przekonani, że w domu macie mnóstwo składników, z których bez problemu można przygotować domowe, naturalne peelingi!
PEELING DO TWARZY
Peeling z płatków owsianych
- 3 łyżki płatków owsianych
- Łyżka miodu
- Ciepła woda
Do wykonania tego peelingu będzie potrzebna niewielka miseczka, do której należy wsypać płatki owsiane. Zalewamy je ciepłą wodą i pozostawiamy na ok. 10 minut. Kiedy płatki napęcznieją, dodajemy łyżkę miodu i całość mieszamy do uzyskania spójnej konsystencji. Aby dodać maseczce właściwości rozjaśniających, możemy dodać łyżeczkę soku z cytryny. Peeling sprawdzi się do cery normalnej i tłustej.
Peeling migdałowy
- Łyżeczka drobno posiekanych migdałów
- Łyżka jogurtu naturalnego
- Łyżeczka miodu
Wszystkie składniki mieszamy ze sobą w niewielkiej miseczce pamiętając wcześniej o tym, aby migdały były bardzo dobrze posiekane. Gotową miksturę możemy wmasować w wilgotną skórę i pozostawić na 5-10 minut, potem należy ją delikatnie spłukać. Polecamy dla suchej lub normalnej cery.
Peeling kawowy
- 3 łyżki fusów po sypanej kawie
- 5 łyżeczek oliwy z oliwek lub oleju kokosowego
- Łyżeczka cynamonu
Przy mieszaniu wszystkich składników należy pamiętać o tym, aby peeling nie był zbyt rzadki. Gotową miksturę aplikujemy na zwilżoną skórę twarzy, delikatnie masując. Ta propozycja sprawdzi się do każdego rodzaju cery, ale przy cerze wrażliwej radzimy zrezygnować z cynamonu.
Peeling z soku z pomarańczy
- Wyciśnięty sok z jednej pomarańczy
- Mąka kukurydziana
- Łyżeczka miodu
Wszystkie składniki dokładnie ze sobą mieszamy, aby uzyskać papkę. Ten peeling będzie delikatnie oczyszczał skórę, więc sprawdzi się przy cerze wrażliwej.
Peeling z brązowego cukru
- 5 łyżeczek oliwy z oliwek
- 2 łyżeczki brązowego cukru
Wymieszane ze sobą składniki aplikujemy na lekko zwilżoną skórę, najlepiej szybkimi zdecydowanymi ruchami, ale bez mocnego nacisku. Cukier rozpuszcza się dość szybko, przez co możemy aplikować go nawet na skórę ze skłonnością do podrażnień.
PEELING DO CIAŁA
Peeling żurawinowy
- Pół szklanki mrożonej żurawiny
- Łyżeczka cukru trzcinowego
- Łyżeczka ulubionego oleju np. migdałowego
- 2 łyżki mąki owsianej
- Olejek pomarańczowy
Do wykonania tego peelingu potrzebny będzie blender. Wsypujemy do niego żurawinę, olej oraz mąkę. Całość mielimy kontrolując aby nie zrobił się mus. Dokładamy resztę składników i mieszamy ręcznie. Peeling aplikujemy na skórę, delikatnie masując. Nadaje się do każdego rodzaju skóry, nie polecamy stosować na twarz.
Peeling cukrowy
- Trzy łyżki białego cukru
- Łyżka oliwy z oliwek
- Łyżka olejku migdałowego
- Starta skórka pomarańczy
Wszystkie składniki mieszamy ze sobą, pamiętając o tym aby olejki dolewać bardzo powoli, żeby nie spłynęły na dno miseczki. Skórka z pomarańczy nada piękny zapach i będzie dodatkowo rozjaśniać skórę.
Peeling kawowy
- Pół szklanki fusów z sypanej kawy
- Łyżka ulubionego oleju (kokosowy, oliwa z oliwek, migdałowy itd.)
- Łyżka brązowego cukru
- Łyżka ulubionego żelu pod prysznic
Mieszamy wszystkie składniki do uzyskania odpowiedniej konsystencji i aplikujemy na zwilżone ciało. Najlepiej sprawdza się przy walce z cellulitem lub w miejscach, które potrzebują dodatkowego ujędrnienia. Polecamy robić go regularnie, dokładnie masując całe ciało.
PEELING SKÓRY GŁOWY
- 3 łyżki białego cukru lub fusów z kawy
- Olej kokosowy
- 2 łyżki odżywki do włosów lub szamponu
Niezależnie od tego, czy sięgniecie po kawę czy cukier, wszystkie składniki należy dokładnie wymieszać. Peeling należy wmasować w skórę głowy delikatnie, aby jej nie podrażnić. Po dokładnym masażu spłukać i przemyć włosy szamponem. Peeling skóry głowy najlepiej jest wykonywać przed aplikacją maseczki, która dzięki niemu zadziała intensywniej. Polecamy stosować minimum raz w miesiącu.
Mamy nadzieję, że nasze przepisy Wam się przydadzą! Są szybkie, proste i jesteśmy przekonani, że większość składników macie we własnej kuchni. Który peeling najbardziej się Wam spodobał?
Komentarze