Marka miesiąca - ARMANI

Historia marki Giorgio Armani

Giorgio Armanito włoski projektant mody, który na samym początku miał być lekarzem. Swoją karierę rozpoczął od projektowania witryn w domu towarowym La Rinascente i później projektował dla domu mody Nino Cerutti. W 1974 założył firmę Giorgio Armani S. p. A, gdzie  najpierw projektował modę męską i po roku również damską. W roku 1984 Armani rozpoczął tworzenie zapachów sygnowanych swoim nazwiskiem. Był to również wielki przełom dla marki Giorgio Armani ze względu na zapotrzebowanie takich produktów i szybki rozwój rynku kosmetycznego i perfumiarskiego. Ich zapachy bardzo szybko okazały się absolutnym hitem na całym świecie.

Najpopularniejsze perfumy męskie
  1. W roku 1996 premierę miał jeden z najbardziej znanych męskich zapachów ostatnich kilkudziesięciu lat – Acqua Di Gio, który oczywiście jest produkowany do dnia dzisiejszego. Oczywiście z biegiem lat linia tych perfum została rozbudowana o takie zapachy jak Acqua Di Gio Profumo oraz Acqua Di Gio Absolu.
  2.  W portfolio zapachowym również linia Armani Code cieszy się ogromną popularnością od wielu lat. To właśnie do tej ostatniej linii dołącza właśnie zapach Armani Code Ice. Twarzą kampanii został Chris Pine. Ice jest rozwinięciem klasycznej linii Armani Code, która kojarzy się z eleganckim garniturem. Główne składniki zapachowe powtarzają się, ale Ice jest bardziej codziennym zapachem i kojarzy się z t-shirtem, dżinsami i kurtką skórzaną. Ten zapach jest silny, a zarazem świeży.
  3. Z biegiem lat zaczęły powstawać również nowe, osobne linie perfum, które nie są tylko rozbudowaniem poprzednich linii zapachowych.  Męska woda toaletowa Armani Emporio Stronger With You powstała w parze z damską wersją Armani Emporio Because It’s You. Zapachy w wersji dla niej i dla niego harmonijnie się uzupełniają.  Zapach ten odzwierciedla nowoczesnego mężczyznę, który żyje chwilą. Zapach jest nieprzewidywalny, zaskakuje swoją oryginalnością. W 2019 roku odbyła się premiera najnowszego zapachu z tej serii Armani Stronger With You Intensely.
Najpopularniejsze perfumy damskie
  1. Podobnie jak w przypadku męskich perfum bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się damski zapach Acqua Di Gioia. Zapach ten jest lekki, wiosenny. Perfumy są inspirowane wakacjami na tropikalnych wyspach perfumy i  przeznaczone dla silnych kobiet o nieposkromionej naturze. Kwiatowa kompozycja uosabia ucieczkę na łono natury. Zapach ten w 2016 roku doczekał się trzech nowych odsłon w postaci Acqua Di Gioia Air, Acqua Di Gioia Sun, Acqua Di Gioia Sky.
  2. Kolejnym hitem zapachowym jest Si. Klasyczna woda perfumowana to uosobienie elegancji i kobiecości.  To nowoczesne, eleganckie i zmysłowe perfumy. Słodycz połączona ze świeżością. Zapach otwiera się akordami frezji i róży połączonymi z nektarem z czarnej porzeczki rozbudzając apetyt na więcej. Osobowości dodają mu nuty drzewne. Perfumy te stworzone są dla uwodzicielki, wyrafinowanej i pewnej siebie. Oczywiście tez zapach również doczekał się kilku innych wersji.

Nieważne, czy wybierzesz sprawdzoną klasykę czy nowoczesną interpretację, wybierając zapach Armani, nigdy się nie rozczarujesz.