Makijaż dla zielonej tęczówki

Makijaż dobrany do naszej tęczówki to temat chętnie poruszany przez wielu wizażystów. To nie lada wyzwanie, ale znajomość odpowiednich trików sprawi, że każdego dnia makijaż będzie pięknie podkreślał spojrzenie. Dziś podpowiemy Wam po jakie kolory sięgać jeżeli macie zielone oczy. Przygotowaliśmy też tutorial krok po kroku, który możecie wykorzystać na dowolną okazję.

Jak podkreślić zielone oczy?

Przede wszystkim podczas wybierania koloru najlepiej jest posiłkować się kołem barw, które pozwoli nam dowolnie dobierać kolory bez większego wysiłku. Aby pokreślić, podbić kolor tęczówki wystarczy sięgnąć po kolor znajdujący się po przeciwnej stronie koła barw. Oczywiście odpowiedni odcień i intensywność dobieramy do swojego typu urody i preferencji.

Zieloną tęczówkę najlepiej podkreślają wszystkie odcienie fioletu. Zarówno jeżeli gra on główną rolę w makijażu, jak w przypadku naszej propozycji, ale i jako jego element. Stosując fiolet, zieleń stanie się bardziej intensywna i nasycona. W tym celu można też posiłkować się brzoskwinią i pomarańczem, które subtelnie, ale znacząco podkreślają zieleń tęczówki. Dla uzyskania dramatycznego, mocnego efektu wystarczy sięgnąć po odcienie czerni, czerwieni, żurawiny czy oberżyny. Chcąc zaszaleć z makijażem, sugerujemy wybrać mocny, intensywny kobalt. Zieleń w kompozycji z tymi odcieniami wygląda fantastycznie. Przy codziennych makijażach polecamy sięgać po różne odcienie brązów, które doskonale komponują się z zieloną tęczówką.

makijaż zielone oczy

Propozycja makijażu dla zielonej tęczówki

Przygotowaliśmy dla Was propozycję makijażu wieczorowego, która podkreśli zieloną tęczówkę i będzie przyciągać spojrzenia. Zastosowanie fioletu i brzoskwini intensyfikuje zieleń, niezależnie od jej odcienia. Instrukcja do wykonania tego makijażu poniżej.

zielone oczy makijaż tutorial

  1. Pierwszym krokiem jest zaznaczenie załamania powieki za pomocą brzoskwiniowego matowego cienia. Zaznaczamy tym kolorem całe załamanie i fragment zewnętrznej części górnej powieki.
  2. Za pomocą ciemnego, matowego brązu pogłębiamy załamanie, aby podkreślić kształt makijażu. Blendujemy ten kolor poniżej wcześniej nałożonej brzoskwini.
  3. Intensywny fiolet o perłowym wykończeniu wklepujemy palcem na całą powierzchnię powieki ruchomej. Aby zintensyfikować efekt możemy nałożyć ten kolor na mokro.
  4. Na dolną powiekę nakładamy średni, ciepły brąz i blendujemy go mniej więcej do ¾ dolnej powieki.
  5. Przyciemniamy zewnętrzny kącik dolnej i górnej powieki za pomocą tego samego ciemnego, matowego brązu.
  6. Na wewnętrzną część dolnej powieki nakładamy połyskujący, pomarańczowy cień, który łączy się z załamaniem powieki domykając kompozycję makijażu.
  7. Wewnętrzny kącik rozświetlamy albo ulubionym rozświetlaczem, albo bardzo jasnym, połyskującym chłodnym złotem. Na linię wodną nakładamy cielistą kredkę.
  8. Tuszujemy rzęsy, doklejamy sztuczne i makijaż gotowy.

Mamy nadzieję, że nasza propozycja przypadła Wam do gustu!