Makijaż ust

Pełne, soczyste i uwodzicielskie usta, to kusząca propozycja nie tylko dla mężczyzn, ale i wielu kobiet. Makijaż ust to nieodłączny element codziennego makijażu. Żeby osiągnąć idealny kształt wystarczy konturówka, pomadka i korektor. Dziś pokażemy Wam krótki instruktaż na perfekcyjny makijaż ust, który możecie wykonać na każdą okazję.

Pierwszym krokiem, który nie tylko wygładzi usta, ale też wpłynie na trwałość makijażu, jest peeling. Wystarczy, przez kilka minut, delikatnie wmasować w nie odrobinę cukru zmieszaną z miodem. Taki zabieg nawilży, wygładzi i przygotuje usta do makijażu. Jeżeli pamiętacie o regularnym nawilżaniu ust balsamem, nie musicie obawiać się suchych skórek!

makijaż ust krok po kroku

  1. Wystarczy wybrać konturówkę w ulubionym kolorze i dokładnie, bez pośpiechu obrysować usta, zaczynając od zewnętrznych kącików i kończąc w ich środkowej części. Pamiętajcie o tym, aby kierować się naturalnym kształtem ust. W celu powiększenia, wystarczy obrysować je delikatnie poza konturem na łuku kupidyna i na środku dolej wargi. Dodatkowo wypełnienie konturówką zewnętrznych części ust, podkreśli efekt powiększenia.
  2. Następnym i najbardziej przyjemnym krokiem, jest wypełnienie ust ulubioną pomadką. Jeżeli chcecie uzyskać najbardziej naturalne powiększenie, polecamy wybrać matową szminkę. Podczas wypełniania starajcie się nie wyjeżdżać poza narysowany wcześniej kontur.
  3. Ostatnim, absolutnie obowiązkowym krokiem jest wyczyszczenie linii za pomocą odrobiny korektora. Ten zabieg pomaga zniwelować ewentualne niedociągnięcia i poprawić delikatnie kształt. Dzięki temu uzyskacie idealnie obrysowane usta.

makijaż ust

Gotowe! Usta są pełniejsze, perfekcyjnie wypełnione i optycznie większe. Taki makijaż możecie wykonać z dowolnym kolorem, niezależnie czy będzie to subtelny nude, mocna czerwień czy modny tej jesieni fiolet lub brąz.