Tutorial - smokey na co dzień!

Jeżeli czasem brakuje Wam pomysłu na codzienny makijaż, nie wiecie po jakie cienie sięgnąć, mamy na to rozwiązanie. Dzisiaj przygotowaliśmy dla Was szybki i efektowny makijaż w stylu smokey, który będziecie mogły wykonać w domu. Całą instrukcję znajdziecie poniżej, koniecznie dajcie znać czy Wam się podoba!

smokey makijaż

Smokey na co dzień - krok po kroku:

  1. Na całą powiekę ruchomą nakładamy połyskujący cień w kremie. Przez cały dzień będzie trzymał kolory w miejscu i pozostawi piękny błysk na powiece.
  2. W załamanie i zewnętrzny kącik nakładamy za pomocą puchatego pędzla średni brąz w neutralnej tonacji, rozcieramy okrężnymi ruchami, aby rozblendować granice.
  3. Na środkową część ruchomej powieki wklepujemy ciemniejszy brąz, aby uzyskać przejście miedzy rozświetleniem, a załamaniem powieki.
  4. Ten sam średni brąz, którym było zaznaczone załamanie, podkreślamy dolną powiekę na całej długości. Rozcieramy cień żeby uzyskać mgiełkę.
  5. Ciepłym brązem wpadającym w czerwień zaznaczamy całą dolną powiekę, aby podkreślić kolor tęczówki. Niebieskiej, zielonej lub brązowej.
  6. Wzdłuż linii rzęs malujemy cieniutką kreseczkę lub mocniejszą kreskę z jaskółką, aby podkreślić oko.
  7. Tuszujemy rzęsy i jeżeli mamy ochotę na mocniejszy efekt, przyklejamy sztuczne.

makijaż smokey

Jeżeli nie boicie się mocnych ust na co dzień, możecie sięgnąć po czerwoną lub nawet bordową pomadkę. Kolory w makijażu będą dobrze komponować się zarówno z lekkim odcieniem nude, jak i z jaskrawym kolorem szminki.