Makijaż na wiosnę

Wiosna coraz bliżej! Czy Wy też czujecie tę wiosenną bryzę na twarzy? Delikatne promienie słoneczne i zapach świeżo skoszonej trawy? Jeżeli nie, to bardzo chętnie pomożemy Wam przywołać te piękne doznania! Wystarczy sięgnąć po pędzle, wziąć ostatnio modne kolory, dodać odrobinę błysku na oku i od razu poczujecie wiosenną aurę. Na szczęście do kalendarzowej wiosny coraz bliżej, a pogoda coraz piękniejsza. Mamy nadzieję, że nasza propozycja wiosennego makijażu przypadnie Wam do gustu i… spróbujecie ją odtworzyć!

Dziś mamy dla Was coś niezwykle prostego, co każda z Was będzie mogła przygotować w domu. Nawet jeżeli nie posiadacie wielkich umiejętności makijażowych podpowiemy Wam jak sprawić, aby ten makijaż wyglądał u Was zjawiskowo. To co? Pędzle w dłoń i do dzieła!

makijaż na wiosnę krok po kroku

  1. Na przygotowaną wcześniej powiekę (korektor + puder), za pomocą mocno puchatego pędzelka nakładamy ciepły, brzoskwiniowy kolor. Skupiamy się z jego koncentracją w zewnętrznym kąciku, a następnine przeciągamy kolor kolistymi ruchami wzdłuż załamania powieki.
  2. Minimalnie ciemniejszy, żurawinowy odcień nakładamy na zewnętrzną część powieki ruchomej. Chodzi jedynie o to, aby delikatnie przyciemnić tę część, dlatego możecie sięgnąć po ten sam cień co wcześniej, tylko przeciągnąć go bliżej środka powieki.
  3. Na przestrzeń pod oczami nakładamy grubą warstwę pudru sypkiego, aby uniknąć osypanych drobinek. Na mały, płaski syntetyczny pędzlek nakładamy foliowy cień z Makeup Revolution od zewnętrznego kącika, po wcześniej nałożony kolor.
  4. Teraz najtrudniejsza część – kreska. Możemy to wykonać ulubionym eyelinerem, ale sprawdzi się tutaj też czarny cień, którym zaznaczymy linię rzęs i rozblendujemy go za pomocą płaskiego, skośnego pędzelka.
  5. Na całą dolną powiekę nakładamy średni brąz w celu jej zaznaczenia i uzyskania delikatnej mgiełki. Sprawdzi się tu płaski pędzelek albo po prostu klasyczny języczkowy.
  6. Tym samym pędzlem nakładamy wcześniej wspomniany cień żurawinowy lub brzoskwiniowy aby całość makijażu była spójna.
  7. Teraz pozostało jedynie rozświetlić wewnętrzny kącik rozświetlaczem lub jasnym cieniem perłowym i nałożyć na linię wodną cielistą kredkę.
  8. Po wytuszowaniu rzęs makijaż jest gotowy!

makijaż na wiosnę Wybrane przez nas kolory nie dość, że są teraz na topie, to podkreślą kolor każdej tęczówki. Najmocniej będą się jednak wybijać oczy niebieskie i zielone. Tę propozycję możecie również wykonać bez kreseczki, oko będzie lżejsze i jeżeli preferujecie bardzo delikatne makijaże - będzie jak znalazł!

Koniecznie dajcie znać jakie są Wasze sposoby na przywołanie wiosny!