Makijaż na Sylwestra

Święta już za nami, nadeszła więc pora przygotować się na sylwestrowy wieczór! Szalona impreza w gronie przyjaciół, czy spokojne spotkanie z rodziną? Niezależnie od tego gdzie się wybieracie, musicie wyglądać olśniewająco, a my Wam w tym pomożemy! Jeżeli macie już wybraną kreację, dodatki i fryzurę, warto zastanowić się nad makijażem na ten wyjątkowy wieczór. Postawicie w tym roku na mocne oko czy intensywne usta?

Nasza propozycja na tegorocznego sylwestra to klasyczne, mocne i bardzo ciemne smokey ze złotym brokatem. Będzie wyglądać idealnie w połączeniu z lekkimi ustami w wersji nude. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy prostą instrukcję jak wykonać taki makijaż w domu.

makijaż na sylwestra krok po kroku

  1. Pierwszym krokiem jest przygotowanie powieki za pomocą korektora i dużej ilości pudru pod oczami. Dzięki temu unikniemy osypanych cieni.
  2. Powyżej załamania powieki nakładamy brzoskwiniowy cień transferowy. Blendujemy go w bardzo małej ilości, jedynie do uzyskania delikatnej chmurki.
  3. Przyciemniamy załamanie średnim brązem. Dzięki temu makijaż będzie spójny i dobrze roztarty, a to jest podstawą dobrego smokey eye.
  4. Na całą powiekę ruchomą nakładamy czarną kredkę. W tym kroku możemy się też posłużyć ciemnym brązem, w zależności od tego jak mocny makijaż chcecie osiągnąć.
  5. Za pomocą czarnego cienia rozcieramy granice kredki powyżej załamania. Staramy się, aby kolor wchodził delikatnie na wcześniej nałożone kolory.
  6. Na całą powiekę ruchomą nakładamy brokat za pomocą płaskiego syntetycznego pędzelka. Możecie w tym celu wykorzystać również brokatowy eyeliner.
  7. Na dolną powiekę i linie wodną nakładamy czarną lub ciemnobrązową kredkę i rozcieramy ją za pomocą czarnego cienia. W tym kroku nie warto przesadzić, aby nie uzyskać efektu pandy.
  8. Ostatnim krokiem jest mocne wytuszowanie rzęs lub najlepiej przyklejenie sztucznych. Fenomenalny efekt gwarantowany.
makijaż na sylwestra

Jeżeli planujecie nałożyć małą czarną, sukienkę w kolorze czerwieni lub z elementami złota, zaproponowane przez nas smokey idealnie się sprawdzi. Podkreśli i powiększy oko, nadając stylizacji mocnego wieczorowego charakteru.

Która z Was odważy się połączyć smokey z czerwienią na ustach?