Makijaż na karnawał

Karnawał sprzyja makijażowym eksperymentom. Szalone kolory, brokat czy mocne usta, to absolutne hity tego sezonu. Czarne smokey, które pokazywaliśmy Wam w poprzednim miesiącu też idealnie sprawdzi się na imprezę karnawałową.

Dzisiaj przygotowaliśmy dla Was propozycję z kolorem, błyskiem i mocną kreską. Modny ostatnio makijaż w stylu spotlight wygląda pięknie i bardzo gustownie. Do naszej dzisiejszej propozycji sugerujemy założyć sukienkę w stonowanym kolorze czerni, butelkowej zieleni lub beżu. Na oczach pobawimy się kolorami!

makijaż karnawałowy

makijaż karnawałowy krok po kroku

  1. Żeby zapewnić sobie trwałość makijażu na całą imprezę, pamiętamy aby odpowiednio przygotować powiekę. W roli bazy świetnie sprawdzi się dobrze przypudrowany korektor.
  2. Przez całe załamanie powieki rozcieramy delikatny, lekki różowy cień o ciepłej tonacji. To będzie granica naszego roztarcia i chmurka koloru.
  3. Pogłębiamy roztarcie załamania za pomocą średniego, matowego brązu. Skoncentrowanie koloru w załamaniu pogłębi, przyciemni makijaż i pozwoli na nadanie kształtu.
  4. Aby uzyskać efekt makijażu spotlight na wewnętrzny kącik trzeba nałożyć ciemniejszy cień niż ten, który trafi na środek powieki. W tym przypadku sięgamy po wcześniej użyty róż.
  5. Na sam środek powieki, najlepiej palcem sklepujemy mocno połyskujący, brzoskwiniowo złoty odcień, może to być ulubiony rozświetlacz albo jasny perłowy cień.
  6. Ciemniejszym brązem zaznaczamy granice naszego makijażu. Czyli zewnętrzny kącik, załamanie, ale również nie zapominamy o wewnętrznej części powieki.
  7. Zewnętrzny dolny kącik rozcieramy ciemną, szkarłatną zielenią łącząc ten kolor z górną powieką, aby makijaż był całkowicie spójny.
  8. Jaśniejszą zieleń nakładamy na granicę szkarłatnego cienia, aby uzyskać płynne przejście między następnym kolorem.
  9. Wewnętrzny kącik dolnej powieki rozjaśniamy za pomocą bardzo jasnego, perłowego białego lub miętowego cienia. Takie rozjaśnienie otworzy oko i doda makijażowi lekkości.
  10. Wzdłuż linii rzęs malujemy czarną kreskę, dolną linię wodną pokrywamy cielistą kredką i tuszujemy rzęsy.

Makijaż gotowy! Jeżeli należycie do odważnych, na środek górnej powieki, na jasny połyskujący cień możecie wklepać trochę brokatu lub nałożyć na niego brokatowy eyeliner. Makijaż będzie miał jeszcze bardziej karnawałowy charakter i na pewno będzie przyciągał wzrok. Jeżeli macie pod ręką sztuczne rzęsy, nie wahajcie się ich użyć.

Macie plany na karnawał 2017?