Makijaż na jesień

Jesień, to zdecydowanie najpiękniejsza pora roku! Złote, brązowe i czerwone liście wprowadzają przytulny, ciepły nastrój, a chłodny jesienny wiatr przynosi cudowne uczucie spokoju. Jesień inspiruje swoimi kolorami, nie tylko w modzie, ale i makijażu. Właśnie dlatego chcieliśmy przygotować dla Was propozycję, która będzie przywitaniem nadchodzącej pory roku.

Tym razem postawiliśmy na makijaż, który możecie wykonać zarówno w formie wieczorowej jak i dziennej. Odcienie dopasowaliśmy w taki sposób, aby odpowiadały zarówno niebieskiej, zielonej jak i brązowej tęczówce. Jeżeli jesteście ciekawe jak wykonać taki makijaż, zajrzyjcie do Instrukcji krok po kroku!

Makijaż na przywitanie jesieni

makeup jesień 2
 1. Całe załamanie powieki i zewnętrzny kącik zaznaczamy średnim, neutralnym brązem. Blendujemy kolor do uzyskania delikatnej mgiełki z widocznym kolorem.
 2. Na zewnętrzną część górnej powieki oraz na samo załamanie nakładamy ciemniejszy brąz, aby dodać całości nieco głębi.
 3. Na pozostałą część ruchomej powieki wklepujemy za po mocą palca połyskujący cień w kolorze ciepłego złota.
 4. Na granicy między złotem, a brązem aplikujemy ciepły pomarańcz, wpadający lekko w czerwień, aby podkreślić jesienny klimat makijażu.
 5. Na dolną i górną linię wodną nakładamy czarną kredkę, a dolną powiekę zaznaczamy średnim brązem.
 6. Czarnym cieniem przyciemniamy linię rzęs na dolnej i górnej powiece.
 7. Wewnętrzny kącik oraz łuk brwiowy rozświetlamy jasnym, perłowym lub foliowym cieniem.
 8. Całość przyciemniamy czernią, aby podkreślić oko. Malujemy rzęsy maskarą lub przyklejamy sztuczne rzęsy i gotowe!
makeup jesień

Pewnie zastanawiacie się jakim cudem ten makijaż można zrobić w formie dziennej? Już tłumaczymy! Wystarczy pominąć kilka elementów, aby look nabrał lekkości i sprawdził się jako podkreślający oko makijaż dzienny.

 • Zamiast czarnej kredki na linię wodną, wystarczy nałożyć cielistą. Uzyskamy dzięki temu efekt powiększający i odświeżający spojrzenie.
 • Wystarczy nie sięgać po czarny cień lub zamienić go po prostu na ciemniejszy brąz.
 • Zrezygnować ze sztucznych rzęs.

Prawda, że proste?

Mamy nadzieję, że udało nam się przyciągnąć do Was odrobinę jesieni! Napiszcie w komentarzach jakie kolory Wy lubicie w makijażu na jesień.