Halloween Glam - tutorial!

W poprzednim wpisie na Halloween pokazaliśmy Wam jak zrobić w domu krwawą ranę. Znajdziecie w nim przepis na sztuczną krew, której będziecie potrzebować.

Tym razem przygotowaliśmy dla Was makijaż Halloween w wersji Glamour. Będziecie mogły wyglądać w nim jednocześnie seksownie i przerażająco. Żeby podrasować efekt możecie sięgnąć po białe soczewki, ale jeżeli ich nie macie, efekt również jest powalający!

glam halloween

Jeżeli jesteście ciekawe jak wykonać taki makijaż, koniecznie zajrzyjcie do naszej instrukcji!

  1. Czarną kredkę rozetrzyj na dolnej powiece i przeciągnij kolor w stronę brwi. Za pomocą czarnego cienia i skośnego pędzelka narysuj jaskółkę i połącz ją łukiem z kącikiem wewnętrznym, tak jak na zdjęciu poniżej. Jeżeli zauważysz jakieś niedociągnięcia, na tym etapie nie musisz ich poprawiać.
  2. Zewnętrzną część dużej jaskółki wypełnij czarnym matowym cieniem, mniej więcej do 1/3 długości. Chodzi o to, aby makijaż nabrał wieczorowego charakteru.
  3. Na całą powierzchnię ruchomej powieki zaaplikuj mocno połyskujący fioletowy cień. Jeżeli efekt Cię nie zadowala możesz przykleić w tym miejscu brokat, który dodatkowo wzmocni połysk.
  4. Wewnętrzny kącik rozświetl ulubionym rozświetlaczem. Jeżeli zależy Ci na intensywnym rozświetleniu, nałóż go za pomocą wilgotnego pędzelka.
  5. Dolną powiekę mocno rozetrzyj czerwonym matowym cieniem. Jeżeli takiego nie posiadasz, dobrze sprawdzi się w tym miejscu intensywnie bordowy cień.
  6. Żeby połączyć dolną powiekę z górną, nałóż na czarną kredkę ten sam fioletowy cień/brokat, co na górnej powiece. Skup się jednak przy linii rzęs, aby nie zakryć czerwieni.
  7. Za pomocą patyczka kosmetycznego nałóż sztuczną krew na końcówkę jaskółki, jakby przecinała skórę i z niej wypływała krew. Ten sam zabieg wykonaj w wewnętrznym kąciku dla wzmocnienia mrocznego efektu.
  8. Doklej mocne, puchate sztuczne rzęsy i jeżeli masz nałóż białą soczewkę. Efekt Halloweenowego glam gotowy!
halloween glam krok po kroku Całość można dodatkowo „pobrudzić” śladami krwi, nałożonymi w chaotyczny sposób w okolicach oczu. Przy skroni czy na brwi. Im większy bałagan tym lepiej! Jakie macie plany na tegoroczne Halloween?