Makijaż dla szarej tęczówki

Szara tęczówka, to jeden z najtrudniejszych do określenia kolorów oczy. Często można spotkać się z tym, że osoba posiadająca taką tęczówkę nie wie czy ma zielone, czy niebieskie oczy. Choć dla kogoś może to wydawać się wadą, w makijażu daje niesamowite możliwości i zaraz Wam wytłumaczymy dlaczego.

Szare oczy posiadają najmniejszą ilość melaniny, dlatego tak trudno jest określić ich dokładny kolor. Szare tęczówki często mylone są z niebieskimi, bo najczęściej występują właśnie z odrobiną niebieskich odcieni. Oczy wydają się wtedy „pochmurne”, odcień jest przydymiony, można nawet powiedzieć brudny, ale bardzo oryginalny. Drugim kolorem, który niezwykle często pojawia się w zestawieniu z szarością jest zieleń. Oczy są wtedy albo przygaszone, albo bardzo jasne i rzucające się w oczy. Rzadko spotyka się szare oczy, które posiadają ciepłą, brązową tonację.

Makijaż dla szarej tęczówki

Może się wydawać, że dobranie kolorów do szarej tęczówki jest trudne, ale udowodnimy Wam, że to nieprawda. W związku z tym, że szarość najczęściej podbita jest kolorem niebieskim lub zielonym daje nam to ogromne pole do popisu. Możemy za pomocą kolorów podbić albo niebieskie, albo zielone tony naszej szarej tęczówki.

Jaki będzie efekt?

To, że w makijażu możecie sięgać zarówno po kolory, które pasują niebieskim oczom jak i te, które podkreślają zieloną tęczówkę. W zależności od tego jakich odcieni użyjecie, taki kolor tęczówki zostanie podkreślony. Dla przypomnienia, zawsze sięgamy po przeciwne kolory w kole barw, o którym pisaliśmy więcej w dedykowanym poście na blogu. Niebieskie tęczówki lubią się z ciepłymi odcienia brązu, pomarańczą, szarością, ciepłymi fioletami i złotem. Natomiast zielone uwielbiają się z fioletem, czerwieniami, intensywnymi pomarańczami, brzoskwinią i odcieniami miedzi. Szare oczy dają dwukrotnie więcej możliwości niż inne kolory tęczówek!

Nasza dzisiejsza propozycja łączy w sobie odcienie pasujące zarówno dla zielonej, niebieskiej i przede wszystkim szarej tęczówki. Przygotowaliśmy kolorowy, intensywny, letni makijaż i mamy nadzieję, że się Wam spodoba!

makijaż krok po kroku

Makijaż dla szarej tęczówki krok po kroku:

  1. Aby uzyskać ostrą granicę cieni i idealnie wyrysowaną kreskę na przygotowanej powiece przyklejamy taśmę klejącą. Najlepiej ozdobną, bo ma mniejszą przyczepność i nie podrażni skóry.
  2. Zaznaczamy załamanie powieki matową, ciepłą brzoskwinią. Puchatym pędzlem blendujemy od zewnętrznej części powieki, aż do środka załamania.
  3. Przyciemniamy oko ciemną, matową pomarańczą wpadającą w lekko fioletowe tony. Nakładamy ten kolor również poniżej załamania powieki.
  4. Na ¾ ruchomej powieki wklepujemy ciepły, ciemny odcień czerwieni o lekko połyskującym wykończeniu. W tym kroku można użyć poprzedniego, ciemno czerwonego matowego cienia.
  5. Za pomocą czarnego cienia lub ulubionego eyelinera rysujemy kreskę wzdłuż linii rzęs i wyciągamy jaskółkę opierając jej końcówkę na przyklejonej wcześniej taśmie.
  6. Od wewnętrznego kącika mniej więcej do ¾ górnej powieki aplikujemy ciepły, wpadający w pomarańcz odcień brzoskwini i łączymy go z pozostałymi kolorami.
  7. Zaznaczamy zewnętrzny kącik dolnej powieki bardzo ciepłym brązem, lub matową brzoskwinią/czerwienią. Wewnętrzną część zaznaczamy matowym, jasnym beżem.
  8. Rzęsy tuszujemy i makijaż gotowy. Jeżeli zależy nam na mocniejszym efekcie, wystarczy przykleić sztuczne rzęsy.
makijaż szara tęczówka

Jesteśmy bardzo ciekawi, czy wśród naszych czytelniczek są posiadaczki szarej tęczówki i jeżeli tak, to na jaką okazję wykorzystałybyście ten makijaż?

Koniecznie zajrzyjcie do naszych propozycji dla innych tęczówek: