Makijaż dla Panny Młodej

Dzień ślubu wiąże się nie tylko z dopiętym na ostatni guzik grafikiem, piękną suknią, idealną fryzurą czy doskonale dobranymi dodatkami. W tym dniu Panna Młoda powinna zadbać o to, aby jej makijaż był naprawdę wyjątkowy. To jedyny taki dzień w życiu, więc nie ukrywajmy, to właśnie Panna Młoda powinna olśniewać! Makijaż ślubny, to nie lada wyzwanie, bo jednocześnie powinien być delikatny, subtelny i kobiecy, ale podkreślający urodę i uwodzicielski. Przygotowaliśmy dla Was dzisiaj propozycję uniwersalnego makijażu ślubnego, który nie dość, że będzie pasował do blondynki, brunetki i szatynki, ale podkreśli każdy kolor tęczówki. Ponadto jest prosty w wykonaniu i bardzo efektowny. Wystarczy, że w swojej toaletce macie paletkę Naked Chocolate, a bez problemu odtworzycie dzisiejszą propozycję.

1

Żeby mieć pewność, że makijaż przez cały dzień będzie wyglądał dobrze, należy się upewnić, że powieka jest odpowiednio przygotowana. Najlepiej nałożyć na nią wcześniej korektor (lub cielisty cień w kremie) i dobrze przypudrować. Dzięki temu mamy gwarancje, że cienie będą się łatwo blendować, ale jednocześnie dobrze trzymać powieki. Kolory jakimi został wykonany makijaż, pochodzą w całości z paletki Naked Chocolate Makeup Revolution, którą można nabyć w naszej drogerii. Jeżeli chcecie wiedzieć jak wykonać to uwodzicielskie oko, instrukcję znajdziecie poniżej.

  1. Na przygotowaną wcześniej powiekę nałóż połyskujący jasny cień Adorable mniej więcej do połowy powieki. Najlepszy będzie do tego płaski języczkowy pędzelek. Cień rozświetli wewnętrzną część powieki nadając delikatnego blasku.
  2. Średnim brązem Sweet Shop i pędzelkiem do rozcierania, zaznacz zewnętrzną część powieki. Okrężnymi ruchami rozcieraj kolor, aby połączyć go z jasnym cieniem i do momentu, aż uzyskasz delikatną chmurkę koloru.
  3. Miękką czarną kredką narysuj kreseczkę wzdłuż linii rzęs, delikatnie unosząc ją w stronę brwi. Rozetrzyj kreskę za pomocą krótko ściętego, płaskiego pędzla syntetycznego. Kieruj się w stronę brwi, aby uzyskać efekt kociego oka.
  4. Cieniem White zaznacz zewnętrzną część dolnej powieki i rozetrzyj go mniej więcej do ¾, pozostawiając niezaznaczony wewnętrzny kącik. W celu podkreślenia zewnętrznej części powieki, możesz dołożyć drobinę cienia Milky.
  5. Małym kulkowym pędzlem i cieniem Smoothly zaznacz wewnętrzny kącik łącząc ten cień z wcześniej nałożonym kolorem.
  6. Na dolną linię wodną nałóż cielistą kredkę aby otworzyć oko. Ten zabieg sprawi, że oczy nie będą wyglądały na zmęczone, a oko będzie wydawać się większe.
  7. Wytuszuj rzęsy tak jak lubisz, a jeżeli chcesz je maksymalnie podkreślić doklej kępki lub połówki sztucznych rzęs. Gotowe!

7

_DSC0716

Przede wszystkim makijaż Panny Młodej musi sprawić, że będzie się czuła piękna w tym wyjątkowym dniu. Mamy nadzieję, że nasza propozycja przypadła Wam do gustu i wykorzystacie ją na swoim ślubie!