Makijaż dla niebieskiej tęczówki

Przyszła pora na kolejny makijaż na naszym blogu. Dziś będziemy kontynuować lubianą przez Was serię makijaży dopasowanych do koloru tęczówki. Jakiś czas temu mogłyście oglądać makijaż dla zielonookich i nadeszła pora na kolejną propozycję. Dziś zajmiemy się makijażem dla niebieskiej tęczówki, a w następnej kolejności przygotujemy propozycję dla brązowookich.

Makijaż dla niebieskiej tęczówki

Niebiski kolor oczu bardzo lubi się z ciepłą tonacją cieni. Dzięki uzyskanemu kontrastowi tęczówka wydaje się wyrazista, intensywna i elektryzująca. Szukając cieni do swojego koloru oczu szukajcie pomarańczy, ciepłych brązów, brzoskwiń, miedzi i ciepłych cieni w kolorze śliwki. Niebieski to chłodny kolor, więc podkreślanie go ciepłymi kolorami wydobędzie jego głębię.

Dzisiejszy makijaż to opcja na co dzień dla osób, które lubią mocniej podkreślone oko. Jeżeli jednak lubicie lżejszą wersję, to w poniższej instrukcji podpowiemy Wam jak uzyskać coś delikatniejszego.

makijaż dla niebieskiej tęczówki

  1. Na przypudrowaną wcześniej powiekę aplikujemy średni, jasny ciepły brąz w całe załamanie i lekko zaznaczamy również zewnętrzną część powieki.
  2. Zewnętrzną część górnej powieki pogłębiamy ciemniejszym brązem. Ten krok możecie pominąć jeżeli wolicie delikatniejszy makijaż.
  3. Na środek i wewnętrzną część górnej powieki aplikujemy połyskujący miedziany cień, który przepięknie podbija niebieską tęczówkę.
  4. Linię rzęs przyciemniamy czarnym cieniem, a jeżeli nie zależy Wam na delikatniejszym podkreśleniu oka, to możecie to zrobić ciemniejszym brązem.
  5. Zewnętrzny kącik dolnej powieki zaznaczamy średnim, neutralnym brązem, aby dopełnić cały makijaż.
  6. Na pozostałej części dolnej powieki rozcieramy śliwkowy, matowy cień, który podobnie jak miedziany będzie podkreślał kolor tęczówki.
  7. W wewnętrzny kącik aplikujemy odrobinę ulubionego rozświetlacza lub więcej w zależności od tego na jakim efekcie nam bardziej zależy.
  8. Tuszujemy rzęsy i makijaż gotowy.
makijaż dla niebieskookich

Jak Wam się podoba nasza propozycja?