Makijaż dla brązowej tęczówki

Wykonując codzienny makijaż, zazwyczaj wybieramy te neutralne, dość delikatne kolory. Niezależnie od koloru tęczówki sięgamy po odpowiednie odcienie brązu czy beżu, ale co robić w przypadku makijaży wieczorowych? Po jakie kolory sięgać żeby podkreślić kolor oczu? Dziś przygotowaliśmy dla Was propozycję makijażu dla brązowej tęczówki i obiecujemy, że to będzie coś niebanalnego! Poprzednio mogliście oglądać tutoriale dla zielonej i niebieskiej tęczówki. Koniecznie zajrzyjcie do poprzednich postów po masę inspiracji i szczegółowe instrukcje. Tymczasem zajmijmy się makijażem dla brązowych oczu.

Jak podkreślić brązową tęczówkę?

Brązowe oczy są podobno najczęściej spotykanym kolorem tęczówki. Są połączenie pigmentów żółtych i brązowych, co w efekcie sprawia, że każda tęczówka o takim odcieniu jest nieco inna. Co ciekawe, niektóre brązy są tak ciemne, że aż czarne, ale można spotkać też piwne czy nawet lekko bursztynowe odcienie tęczówek, które też zaliczamy do brązów. Dzięki temu posiadaczki brązowych oczu mają niesamowite pole możliwości jeżeli chodzi o makijaż. Do brązu pasuje wiele kolorów w zależności oczywiście od tego, jaki to jest odcień. Do kolorów podkreślających ten kolor tęczówki zaliczamy szarości, neutralne i ciepłe brązy, złoto i miedzie. Aby najmocniej podkreślić kolor tęczówki, trzeba zastosować zasadę kontrastu i sięgnąć po granat, kobalt i wszystkie odcienie niebieskiego. W ten sposób wzmocnimy brąz i podkreślimy kolor naszych oczu. Właśnie dlatego nasza dzisiejsza propozycja, to kobaltowe, intensywne smokey, które możecie wykorzystać na wieczór (i nie tylko!). Tutorial makijaż brązowa tęczówka
  1. Na całą ruchomą powiekę oraz wzdłuż dolnej linii rzęs rozcieramy niebieską kredkę, aby uzyskać intensywniejszy odcień. Jeżeli zależy nam na ciemniejszym makijażu możemy zastosować czerń.
  2. Załamanie powieki i granicę kredki na dolnej powiece rozcieramy ciepłym brązem wpadającym w pomarańcz, aby stworzyć kształt makijażu i uzyskać mgiełkę koloru.
  3. Na całą powiekę ruchomą wklepujemy za pomocą palca lub płaskiego pędzelka kobaltowy lub granatowy cień. Najlepiej sprawdzi się taki o połyskującym wykończeniu, bo będzie odbijał światło i wzmacniał efekt podkreślenia tęczówki.
  4. Dolną powiekę również zaznaczamy granatowym cieniem, ale może to być po prostu mat. Najlepiej sprawdzi się do tego pędzelek ołówkowy.
  5. Wewnętrzny kącik rozświetlamy jasnym, mocno połyskującym, perłowym cieniem o lekko złotej tonacji, blendujemy go z górną i dolną powieką aby uzyskać płynne przejście.
  6. Na dolną linię wodną aplikujemy granatową lub czarną kredkę – w zależności od tego jaki chcemy efekt uzyskać.
  7. Tuszujemy intensywnie rzęsy, a dla podkreślenia makijażu przyklejamy sztuczne rzęsy.
  8. Całość makijażu przyciemniamy za pomocą czarnego matowego cienia, przyciemniamy głównie górną i dolną linię rzęs. Ten krok można pominąć, wszystko zależy od tego jaki efekt końcowy chcemy osiągnąć.
Makijaż brązowa tęczówka Taki look fantastycznie będzie komponował się z klasyczną małą czarną i kobaltowymi szpilkami. Jeżeli nie chcecie bardziej szaleć, wystarczy usta przeciągnąć błyszczykiem lub matową pomadką w odcieniu nude i makijaż gotowy! Fanki intensywnych makijaży mogą podkreślić usta intensywną, czerwoną pomadką – taka kompozycja również będzie wyglądać zjawiskowo!