Makijaż w 2017 i 2018 roku!

Nowy rok to nowy początek, ale i zakończenie pewnego etapu. Końcówka roku to dobry moment na to, aby odnieść się do trendów jakie panowały w 2017 roku i czy faktycznie okazały się takie fenomenalne jak przewidywano. Jeżeli macie ochotę na wspominki i wspólny przegląd trendów w makijażu z minionego roku, to dzisiejszy post powinien Wam się spodobać!

Bierzemy na tapetę najbardziej popularne trendy z 2017 roku, ale chcemy też zwrócić Waszą uwagę na najgorsze wpadki z minionego roku.

Trendy w makijażu 2017

 • W 2017 roku w makijażu najwięksi wizażyści postawili na brwi. To właśnie ten element makijażu był wysunięty na pierwszy plan, mocno wyrysowane, podkreślone i wyraziste brwi, to był ogromny hit. Intensywny makijaż brwi dominował nie tylko na wybiegach, ale i w codziennym makijażu kobiet na całym świecie.
brwi
 • Wciąż z mody nie wyszła (i nie wyjdzie) ostra, graficzna kreska. Ten trend powraca jak bumerang od lat 50., kiedy to ustanowił swoją pozycję wśród najpopularniejszych trendów makijażowych wszech czasów. Różne wariacje kresek można było obserwować głównie na wybiegach i pokazach mody, ale Panie również nie folgowały. Kreska, to najczęściej wykonywany makijaż każdej kobiety w 2017 roku.
 • Wyraziste smokey o metalicznym wykończeniu, najlepiej z intensywnym, miedzianym kolorem na środku powieki. Mocno podkreślone oko z intensywnymi kolorami często można było oglądać u celebrytów, gwiazd Hollywood i wśród koleżanek z pracy.
wiosenny makijaz
 • Nieustannie modne są matowe usta. Od kilku sezonów królują wśród popularnych trendów, ale chyba maleńkimi kroczkami tracą na popularności. Co nam więc przyniesie 2018 rok?
matowe usta
 • W 2017 roku wciąż nie wyszły z mody ciepłe kolory, które nieustannie wzbudzają w użytkowniczkach wiele pozytywnych emocji. Paletki cieni, które zawierały czerwienie, pomarańcze i ciepłe odcienie brązu cały czas dominują w codziennym makijażu. Takie kompozycje kolorystyczne są sprawdzone i pasują większości typów urody.
makijaż jesienny
 • Ciekawym trendem zauważalnym w 2017 roku były gąbeczki do makijażu. W ciągu kilkunastu ostatnich miesięcy prawie każda firma, która zajmuje się produktów kosmetyków wprowadziła do sprzedaży gąbeczkę do aplikowania podkładu czy korektora. Bardzo modne były wszystkie kosmetyki z aplikatorami w formie gąbek lub produkty w stylu cushion.

Najgorsze trendy 2017 roku

 • Warkoczykowe i falowane brwi, to trend który bardzo szybko się pojawił i bardzo szybko umarł. Można było go zauważyć głównie na Instagramie, gdzie młode dziewczyny lubią bawić się obróbką zdjęć swoich makijaży. Warkoczyki, fale, krzaki i mocno rozczapierzone, posklejane brwi to trendy, które zdecydowanie powinny zakończyć się wraz z końcem roku.
brwi fale
 • Od kilku lat panuje trend na mocno rozświetlone policzki. W 2017 roku ten trend przeszedł wszelkie oczekiwania, bo rozświetlacz zdecydowanie przeważał nad każdym elementem makijażu. Rozświetlacz wygląda pięknie w odpowiedniej ilości, przesadnie intensywne rozświetlenie robi wrażenie spoconej, przetłuszczonej skóry. Mamy nadzieję, że kolejny rok przyniesie nam nieco umiaru w tej kwestii.
 • Nie łatwo jest stworzyć idealną gąbkę do makijażu, ale marki nie rezygnują i wciąż dążą do ideału. W związku z tym właśnie w 2017 roku na rynku pojawiły się gąbki wykonane z silikonu. Śliskie, malutkie i bardzo niepraktyczne. Zamiast w szybki i wygodny sposób aplikować podkład, rozmazują go, pozostawiają smugi i robią tylko więcej bałaganu.

Jakie trendy przyniesie 2018 rok?

 • Naturalność – w roku 2018 najmodniejsza będzie zdrowa, nawilżona i delikatnie rozświetlona skóra. Będziemy w makijażu stawiać na naturalność i minimalizm.
 • Metaliczne wykończenie – matowe pomadki odejdą na drugi plan na rzecz metalicznych, połyskujących pomadek lub błyszczyków. Trend powoli podbija serca kobiet już teraz, ale rozkwit trendu prognozuje się właśnie na 2018 rok.
 • Futurystyczny minimalizm – poza naturalną, rozświetloną i nawilżoną skórą, w makijażu pojawią się kosmiczne, futurystyczne elementy. Uzupełnienie makijażu o diamenciki, cekiny i błyszczące pomadki, to będzie hit następnego sezonu!
 • Lekkie ochłodzenie – powoli cienie o ciepłej tonacji będą odchodzić na drugi plan. Producenci coraz częściej wplatają w swoje produkty kolory o chłodniejszym podbiciu. Jesteśmy ciekawi czy w 2018 roku faktycznie czeka nas odrobina ochłodzenia w makijażu!

Jaki trend na nadchodzący rok podoba Wam się najbardziej?