Lancôme

Lancôme to marka wiodąca prym wśród luksusowych produktów pielęgnacyjnych, makijażowych i perfumeryjnych. Jej historia sięga lat 30. XX wieku, kiedy założyciel marki Armand Perirjean przebywał na zamku Le Château de Lancosme we Francji.

Symbolem firmy jest róża, bo to właśnie te kwiaty otaczały zamek Le Château de Lancosme. Oczarowany pięknem tych kwiatów, Armand Perirjean postanowił, że to właśnie kwiat róży będzie wyróżnikiem i charakterystycznym znakiem marki.

Choć Lancôme aktualnie słynie z kosmetyków pielęgnacyjnych i kolorowych, to na światowym rynku zadebiutowało perfumami. Pierwsze 5 flakoników zostało wypuszczone na rynek w 1935 roku na światowej wystawie w Brukseli. Bocages Tendre NuitConqueteKypre oraz Tropiques nie musiały długo czekać na sławę. Po tej wystawie, serca kobiet były oczarowane zaproponowanymi przez markę zapachami. Co ciekawe, już rok później Lancôme wydało na świat słynny krem Nutrix, który po dzisiaj można znaleźć w asortymencie marki.

Przez 14 lat twarzą marki Lancôme była przepiękna modelka Isabella Rosselini, która jednocześnie była pierwszą ambasadorką firmy. Pierwsza kampania ujrzała światło dzienne w tym samym roku, w którym Isabella podjęła współpracę z Lancôme.

Najbardziej kultowym i najczęściej nagradzanym produktem marki jest koncentrat Génifique, który został okrzyknięty kosmetykiem przyszłości. Otrzymał aż 64 prestiżowe nagrody, a w ciągu pierwszych czterech lat firma sprzedała pond 10 milionów egzemplarzy tego specyfiku! Drugim najbardziej rozpoznawalnym kosmetykiem Lancôme, jest pogrubiająca mascara Hypnose. Co ciekawe, na świecie sprzedawane są dwie mascary Lancôme na sekundę.

Wśród kosmetyków marki znajdują się niesamowite produkty pielęgnacyjne, które przez wiele lat można było znaleźć na toaletkach naszych babć i mam. Kosmetyki do makijażu cieszą się uznaniem wśród wizażystów i przeciętnych użytkowniczek na całym świecie. Asortyment marki nie kończy się jednak jedynie na kosmetykach. W szeregach produktów Lancôme znaleźć można przepiękne perfumy dla kobiet i mężczyzn w każdym wieku.

Od 1964 roku, Lancôme zostało przejęte przez koncern L’oreal i to była pierwsza, tak ogromna zmiana w historii L’oreal. W dodatku, była to pierwsza luksusowa marka w koncernie.

Lancôme od ponad 80 lat skutecznie podbija serca kobiet na całym świecie.