Marka miesiąca - Givenchy

Givenchy to marka stworzona z miłości i pasji do mody, zbudowana na silnych fundamentach, wiedzy i doświadczeniu. Jeden z najpopularniejszych domów mody na świecie założył francuski projektant mody Hubert De Givenchy w 1952 roku. Firma Givenchy do dnia dzisiejszego kojarzona jest z jakością, klasyką, elegancją i niepowtarzalnym pięknem.

Hubert de Givenchy już w dzieciństwie marzył o stworzeniu własnego domu mody. Kochał ten świat i swoją miłość przerodził w niekwestionowany sukces. W wieku 17 lat postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i przeprowadził się do Paryża. Światowej stolicy mody! Miał niesamowite szczęście odbywając praktyki lub pracując jako pomocnik u takich mistrzów jak Dior, Piguet czy E. Schiaparelli. Swój pierwszy „pokaz mody” zorganizował we własnym mieszkaniu i to dzięki niemu zdobył ogromną popularność.

Swoją sławę zbudował dzięki projektowaniu kreacji do filmów „Zabawna buzia” oraz „Śniadanie u Tiffany’ego”, gdzie poznał Audrey Hepburn. Przez wiele lat projektował stroje dla Audrey, rodziny Guiness, Kennedy czy wielu innych znakomitości. Dzięki jakości swoich projektów bardzo szybko marka Givenchy stała się czempionem w świecie mody. Przez lata kolekcje Givenchy zmieniały się, więc zmieniał się również świat mody. Przez lata powstawały subtelne kolekcje, nowoczesne i kontrowersyjne kompozycje, ale i kreacje czerpiące z poprzednich epok.

Marka Givenchy to nie tylko piękne kreacje, dodatki i wyrafinowane stroje. Od wielu lat w portfolio marki znajdują się perfumy, często inspirowane pięknymi kobietami.Zapach L’Interdit to pierwsze perfumy, które wyszły pod szyldem Givenchy w 1957 roku i w ekspresowym tempie stały się hitem wśród użytkowniczek.

Givenchy - Hot Couture

Perfumy marki to niepowtarzalne kompozycje stworzone dla kobiet, które lubią otaczać się pięknymi, kobiecymi zapachami. Jednym z najpopularniejszych zapachów Givenchy, który śmiało można określić kultowym, jest Hot Couture. To perfumy, które powstały dla kobiet, które kochają luksus, elegancję i stawiają zawsze na najlepsze produkty. Wśród damskich propozycji ogromną popularność zdobył zapach Ange Ou Démon skierowany do młodszych, ale pełnych energii kobiet.

Marka Givenchy to klasyk w świecie mody i beauty. Klienci doceniają jakość produktów, staranność ich wykonania i to, że są to produkty tworzone z pasją.