Fale, loki – jak je zrobić

Loki i fale to fryzury ponadczasowe. Nie dziwi więc to, że są popularne również w tym sezonie. Sprawdzają się idealnie na każdą okazję. Podpowiemy Wam jak je zrobić, aby wyglądać rewelacyjnie w każdej sytuacji.

Do pracy

Fryzura jaką możemy nosić do pracy, nie może być wyzywająca. Jeżeli chcemy, aby loki zagościły na naszej głowie, musimy zrobić je w taki sposób, żeby wyglądały jak najbardziej naturalnie. Do tego celu możemy wykorzystać lokówkę do włosów Remington CI5338 Pro Big Curl. To urządzenie umożliwia uzyskanie efektu dużych, delikatnych fal. Wystarczy nakręcić suche kosmyki włosów na lokówkę i chwilę przytrzymać. Dzięki specjalnej powłoce ceramicznej urządzenie nadaje blasku i nie elektryzuje włosów.

Inną metodą na uzyskanie subtelnych fal jest wykorzystanie termoloków, np. Babyliss 3021E, które pozwalą na szybkie ułożenie fryzury. Termoloki nadają puszystości i zwiększają objętość włosów. Nawijamy na nie włosy podobnie jak na tradycyjne wałki. Z tą różnicą, że nie musimy wcześniej zwilżać włosów. Pozostawiamy na co najmniej 15 minut i gotowe. Termoloki to szybki i bezpieczny sposób na uzyskanie ładnych fal.

Dla lepszego utrwalenia wykonanej fryzury warto zastosować lakier do włosów, np.: Stapiz FLOW 3D Keratin Finishing Spray, który pozwala na łatwe modelowanie lub lakier do włosów L'Oreal Infinium Extreme, który nabłyszczy, nadana puszystości i objętości włosom.

Na przyjęcie

Oficjalne wyjście wymaga eleganckiej fryzury. W tym wypadku możemy mocno podkręcić loki, aby wyglądały efektownie. Lokówka stożkowa Dzięki niej w krótkim czasie możemy wysuszyć i ułożyć włosy. Urządzenie wyposażone zostało w trzy końcówki: do robienia loków, do zwiększania objętości oraz do suszenia. Po zastosowaniu lokówko-suszarki włosy wyglądają jak po wyjściu z salonu fryzjerskiego.

Piękne loki możemy uzyskać również przy pomocy prostownicy. Remington S6505 PRO Sleek & Curl to prostownica nowej generacji. Płyty grzejne szybko prostują włosy, natomiast zagięte krawędzie pozwalają na uzyskanie nienagannych, sprężystych loków. Wystarczy pasmo włosów zakręcić wokół prostownicy, przytrzymać przez chwilę i… gotowe!

Do wykończenia tworzonej fryzury warto zastosować nabłyszczacz np. spray do włosów Stapiz Repair & Shine Silk Shiner. Zawarty w nim jedwab nabłyszcza i nawilża włosy, a także nadaje im lekkości.

 

Luźne, surferskie fale

„Wiatrem czesane”, nieregularne fale możemy uzyskać w bardzo prosty sposób: wykorzystując suszarkę z dyfuzorem. Na początku należy na wilgotne włosy nałożyć poprzez wgniatanie krem ułatwiający skręt włosów np. Kosmyki staną się miękkie, sprężyste i błyszczące. Następnie po rozdzieleniu włosów na partie przykładamy do włosów suszarkę z dyfuzorem np. Remington D5220 Pro Air Turbo - do każdego pasma przez ok. 2-3 minuty. Dyfuzor umożliwia zwiększenie objętości, podniesie u nasady oraz spotęgowanie skrętu włosów. Na koniec wystarczy spryskać uzyskaną fryzurę lakierem do włosów np. L'Oreal Infinium Extra Strong, aby utrwalić na długo uzyskany efekt fal.

Fale małych dziewczynek

Stworzenie ładnej fryzury u dzieci niekiedy jest dużym wyzwaniem. W uzyskaniu ładnych fal przychodzi nam z pomocą urządzenie do warkoczyków Babyliss TW1000E. Wystarczy na noc w szybki sposób zapleść warkoczyki, a rano można cieszyć się pięknymi falami na główce naszej pociechy.

Jeżeli chcecie cieszyć się burzą loków lub subtelnymi falami na głowie, polecamy nasze porady. Wszystkie produkty, których będziecie potrzebować są dostępne na stronie Perfumesco.pl.