Jak dobrać perfumy do okazji?

Strój powinnyśmy dobrać w zależności od okazji. Na rozmowę o pracę wymagają od nas subtelnej elegancji. Podczas wyjścia na randkę należałoby podkreślić swoje walory, ale nie powinnyśmy być zbyt wyzywające. Do pracy ubierzemy coś innego niż na spotkanie z przyjaciółkami czy wyjście po zakupy. Strój dobieramy w zależności od okazji, a co z perfumami? Czym się kierować?

Dziś podpowiemy Wam jak dobierać perfumy w zależności od okazji.

Zapach na co dzień

chloe chloePrzy wyborze perfum, które będziemy stosować na co dzień, poza naszymi upodobaniami powinnyśmy się kierować stężeniem olejków eterycznych. Nie polecamy do codziennych czynności stosować prawdziwych perfum z wysokim stężeniem, bo zapach będzie bardzo męczący dla nas i naszego otoczenia. chanel coco mademoiselleNajlepiej jest sięgać po wody perfumowane (EDP), które trzymają się na skórze cały dzień, ale nie są aż tak intensywne. Przy wyborze perfum, które będziemy stosować na co dzień, oczywiście najlepiej jest kierować się własnym gustem. Jednak przy wykonywaniu codziennych obowiązków, najlepiej sprawdzą się świeże i lekkie zapachy. Cytrusy, kwiaty i wanilia będą wyborem doskonałym.

Zapach do pracy

Perfumy, jakimi spryskamy się przed wyjściem do pracy, zależą oczywiście od jej charakteru. Jeżeli wybieramy się do pracy w biurze lub będziemy uczestniczyć w spotkaniach biznesowych z klientami, nasze perfumy nie powinny być zbyt ciężkie i przytłaczające. Odradzamy sięganie po korzenne, orientalne i mocne perfumy. Natomiast doskonale powinny się spisać kompozycje kwiatowe, lekkie, orzeźwiające, a nawet z drobną dawką subtelnej słodyczy. Podobnie jak w przypadku tych stosowanych na co dzień, lepiej sprawdzi się woda perfumowana lub nawet woda toaletowa (EDT).

Zapach na randkę

Podczas spotkania z ukochanym, warto sięgnąć po coś mocniejszego. Oczywiście w kwestii zapachów! Z tej okazji polecamy zdecydować się na coś odrobinę bardziej intensywnego niż zwykle, korzennego lub nawet orientalnego. Takie aromaty przyciągają mężczyzn i zwracają uwagę, a w końcu o to właśnie chodzi. Zapachy są integralną częścią spotkań z ukochanym, więc warto postawić na zmysłowe wonie. Perfumy, w skład których wchodzi piżmo, ambra, cywet, cynamon, pomarańcza, mandarynka czy wanilia powinny być doskonałym rozwiązaniem na każdą randkę.

Zapach na imprezę ze znajomymi

Jeżeli wybieramy się na wydarzenie, które będzie się odbywać w dużej przestrzeni np. w klubie, bez problemu możemy sięgnąć po prawdziwe, intensywne perfumy. Większa przestrzeń temu sprzyja, bo zapach nie będzie tak intensywny i przytłaczający, jak mógłby być w poprzednich przypadkach. Ponadto mocny aromat nie wyparuje ze skóry zbyt szybko i przez wiele godzin będziemy mogły się nim cieszyć. Tak naprawdę w doborze zapachów na taką imprezę panuje totalna dowolność, więc wybierzcie to, czego nie użyłybyście na co dzień. Czasem warto zafundować sobie małą odskocznię!

Zapach na elegancką uroczystość

Wyjście do teatru lub na galę z jakiejś ważnej okazji? Tutaj radzimy postawić na elegancję i klasę. Zapach, który wybierzemy powinien być dyskretny, kobiecy i jednocześnie subtelny. Polecamy sięgać po lekkie, kwiatowe wonie o świeżym wykończeniu. Jeżeli natomiast wybieracie się na wernisaż czy bankiet, gdzie przestrzeń będzie zdecydowanie większa niż w teatrze czy operze, nie bójcie się użyć czegoś bardziej intensywnego pasującego do Waszej osobowości.

Dobranie perfum odpowiednio do okazji, zdecydowanie poprawia nasz wizerunek w oczach innych. Stajemy się profesjonalistkami, kobietami eleganckimi, pociągającymi kochankami albo przyjaciółkami, z którymi można przetańczyć całą noc. Najważniejsze jest to, abyśmy przy każdej okazji czuły się sobą.

Jak przedłużyć trwałość perfum już pisaliśmy w naszym artykule "Jak zwiększyć trwałość perfum?".