Demakijaż podstawą pielęgnacji

Demakijaż to podstawa prawidłowej pielęgnacji, która odpowiada za kondycję naszej skóry. Zmywanie makijażu i oczyszczanie skóry powinno być pierwszym krokiem przed wieczornym i porannym rytuałem pielęgnacyjnym. Aby nasza skóra była długo jędrna i elastyczna, powinnyśmy ją oczyszczać co najmniej dwa razy dziennie. Niezależnie od tego, czy danego dnia mamy na sobie makijaż, czy nie – skórę należy systematycznie oczyszczać. Dziś skupimy się na odpowiednim demakijażu i wytłumaczymy Wam, czemu to tak istotny etap pielęgnacji.

Demakijaż – podstawa pielęgnacji

Zadaniem demakijażu, oczywiście, jest usunięcie makijażu. Ponadto pozbywamy się w ten sposób nagromadzonych w ciągu dnia zanieczyszczeń, kurzu, bakterii i złuszczonego naskórka. Demakijaż usuwa resztki makijażu i pozwala skórze odpocząć, zregenerować się i przygotowuje ją do przyjęcia składników aktywnych zaaplikowanych później kremów. Pamiętając o codziennym demakijażu zapewniamy sobie zdrowszy wygląd skóry na dłużej. Dzięki temu długo będzie gładka, elastyczna i znacznie później pojawią się oznaki starzenia.

Nagromadzenie się na skórze zanieczyszczeń z całego dnia, złuszczonego naskórka i resztek makijażu może zrujnować cerę na wiele miesięcy. Nieprawidłowe wykonanie demakijażu może przyczynić się do spowolnionej syntezy kolagenu, ubytków elastyny i spadku sprężystości skóry. Nagromadzenie się zanieczyszczeń może też doprowadzić do powstawania nieprzyjemnych wyprysków, wągrów, pryszczy, różnych niedoskonałości, a nawet zmian ropnych. Aby uniknąć wysuszonej, szorstkiej skóry pozbawionej blasku, wystarczy po prostu pamiętać o demakijażu.

Jeżeli odpowiednio przygotujemy skórę przed aplikacją kremów, szybciej zauważymy efekty ich działania, a nasza skóra nabierze zdrowego blasku. Na pewno poprawi się też jej elastyczność, poziom nawilżenia i z czasem znikną niedoskonałości.

Jak powinien wyglądać prawidłowy demakijaż?

Przede wszystkim trzeba dobrać odpowiedni produkt do naszej skóry i typu makijażu. Jeżeli mamy na sobie podkład lub tusz wodoodporny, najlepszym rozwiązaniem będzie płyn dwufazowy lub ewentualnie mleczko. Natomiast przy lekkim makijażu dziennym, spokojnie powinien wystarczyć nam płyn micelarny. Przy wyborze produktów powinnyśmy kierować się też typem naszej cery, ponieważ sucha nie polubi się z tym samym produktem, co skóra tłusta czy mieszana.

Krok pierwszy

Aby wykonać dokładny demakijaż, nasączonym wacikiem zmywamy oczy. Najpierw przytrzymujemy go dłużej, aby produkt rozpuścił kosmetyki i wykonujemy delikatne, okrężne ruchy od wewnętrznego kącika w kierunku skroni.

WAŻNE! Nie trzemy skóry wokół oczu, bo ona bardzo tego nie lubi. Tę partię twarzy powinno się traktować bardzo delikatnie ze względu na cienką skórę. Subtelny masaż i dłuższe przytrzymanie wacika powinno wystarczyć.

Krok drugi

Twarz, podobnie jak oczy, zmywamy okrężnymi ruchami. Jeżeli nałożyłyśmy rano podkład o przedłużonej trwałości, wacik też można dłużej przytrzymać zanim przejdziemy do masażu. Chodzi o to, aby zastosowany kosmetyk rozpuścił wszystkie warstwy makijażu. Robimy to tak długo, aż waciki będą czyste.

WAŻNE! Im dłużej będziemy to robić, tym nasza skóra będzie lepiej oczyszczona, ale w tym przypadku również nie jest wskazane szorowanie skóry i mocne tarcie.

Krok trzeci

Podstawowym elementem codziennej pielęgnacji, zaraz po demakijażu mleczkiem lub specjalnym płynem, jest zastosowanie toniku. To krok, dzięki któremu nasza skóra odzyskuje odpowiedni poziom pH. Ponadto tonik zamyka i zwęża pory, stanowi też barierę ochronną dla drobnoustrojów i skutecznie odświeża skórę.

WAŻNE! Najlepiej jest wybierać tonik, który nie zawiera alkoholu, w ten sposób unikniemy ewentualnego przesuszenia skóry i podrażnień.

Mamy nadzieję, że teraz zawsze będziecie pamiętać o odpowiednim demakijażu. Wasza skóra na pewno podziękuje Wam za to pięknym blaskiem, miękkością i zdrowym wyglądem, a przecież o to właśnie chodzi, prawda?

Jakie są Wasze ulubione kosmetyki do demakijażu?