Marka miesiąca - Clinique

Clinique, to marka, która ze swoich kosmetyków znana jest na całym świecie. Jej założenie miało miejsce w 1968 roku i zasłynęła tym, że kosmetyki oferowane przez Clinique jako pierwsze na rynku były przebadane alergologicznie. Cechą charakterystyczną produktów marki jest ich bezzapachowość.

Zacznijmy jednak od początku… Historia Clinique zaczęła się od artykułu w magazynie Vouge. W latach sześćdziesiątych, nikt za bardzo nie interesował się pielęgnacją skóry. Wiele kobiet zakładało, i takie było powszechne podejście do tego tematu, że ma się skórą taką, z jaką się urodziło. I kropka. Na szczęście dr Norman Orentreich, który został zaproszony do wywiadu przez Carol Philips, we wspomnianym wcześniej magazynie, był całkowicie innego zdania. Zaznaczył, że każda kobieta może dbać o stan swojej skóry i umiejętnie ją pielęgnować. Wymienił kilka najważniejszych elementów, które znacznie wpływają na stan skóry:

  • Ochrona
  • Oczyszczanie
  • Złuszczanie
  • Nawilżanie

Innowacyjne wówczas podejście, całkowicie inne postrzeganie pielęgnacji skóry, zwróciło uwagę rodziny Lauder, która krótko po tym artykule nawiązała współpracę z Carol Philips i doktorem Orentreichem przy tworzeniu pierwszych, bezzapachowych, bezpiecznych dla skóry kosmetyków marki Clinique. Ten wywiad był początkiem całkowitej rewolucji w świecie kosmetycznym i tak naprawdę, był to zalążek sukcesu marki.

Clinique zasłynęło ze swojej linii Clinique System Trzech kroków, którego fundamentem są wspomniane przez doktora etapy pielęgnacji od oczyszczania, złuszczania po nawilżenie. System zawiera: Facial Soap, Clarifying Lotion i Dramatically Different Moisturizing Lotion. Dzięki zaangażowaniu założycieli oraz doświadczeniu doktora Orentreicha i skuteczności działania systemu, marka błyskawicznie zyskała grono zadowolonych klientek i do dnia dzisiejszego jest to  najpopularniejszym produkt marki. Od tego momentu dr Orentreich był głównym dermatologiem marki, natomiast Carol Philips odpowiadała, za wprowadzenie nowej linii produktów na rynek.

Oferta marki rosła z miesiąca na miesiąc, a doskonała jakość produktów i zadowolone klientki pozwalały marce na dynamiczny rozwój i stałe poszerzane asortymentu. Zaledwie rok po założeniu marki, Clinique rozszerzało swoją działalność ze Stanów Zjednoczonych na cały świat.

Można śmiało powiedzieć, że firma Clinique wprowadziła do przemysłu kosmetycznego innowacyjne zmiany i miała ogromny wpływ na rozwój branży. Jako pierwsza zaoferowała swoim klientkom darmowe konsultacje, które pozwalały odkryć potrzeby skóry i dobrać indywidualny system pielęgnacyjny. Do dnia dzisiejszego marka dba o to, aby konsultantki były doskonale przeszkolone, posiadały niezbędną, aktualną wiedzę na temat potrzeb skórnych i produktów marki. Jako pierwsza wprowadziła na rynek produkty przebadane alergologicznie, stworzone pod czujnym okiem wykwalifikowanych dermatologów i kosmetologów. Głównym celem marki było i wciąż jest zaspokajanie potrzeb wymagającej, wrażliwej i delikatnej skóry. Właśnie dlatego wszystkie produkty marki Clinique są tak dokładnie opracowane i dopasowane do wysokich wymogów klientów.

Marka Clinique wyróżnia się tym, że wszystkie kosmetyki, które znajdują się w ofercie są przede wszystkim bezzapachowe i przetestowane alergologicznie. W portfolio marki znajdują się nie tylko produkty do pielęgnacji, ale również kosmetyki kolorowe i perfumy.

Clinique, to zdecydowany pionier na rynku kosmetycznym, który swoim klientom oferuje najwyższą jakość usług i skuteczne produkty do pielęgnacji i makijażu. Jeżeli jeszcze nie znacie tej marki, to pora to zmienić!