Calvin Klein

Calvin Klein to symbol nowojorskiego stylu. Amerykański projektant mody, który urodził się w 1942 roku, założył firmę Calvin Klein Inc., która działa i prężnie rozwija się od 1968 roku. Od samego początku twórca marki stawiał na produkty unisex, co było rewolucją w świecie mody i strzałem w dziesiątkę. Początki istnienia firmy to głównie projektowanie oraz produkcja odzieży wykonanej z jeansu. Aktualnie wśród produktów marki, poza ubraniami, bielizną, biżuterią i zegarkami, można odnaleźć również perfumy, które zrewolucjonizowały rynek. Calvin Klein budując swoją firmę kierował się minimalizmem i uniwersalnością, te dwie idee towarzyszą mu po dzień dzisiejszy.

Odważnym krokiem, który znacznie zwiększył rozpoznawalność marki, była reklama jeansów z aktorką Brook Sheilds. Ponad 10 lat od założenia firmy, Klein wykonał ryzykowne zagranie i udostępnił plakat, na którym Brook była ubrana jedynie w jego jeansy. Wywołał tym dużo szumu wokół swojej firmy i znacznie zyskał na popularności. Od tamtej pory Calvin Klein, co jakiś czas, robił wokół siebie dużo zamieszania wzbudzając podziw i zachwyt, chociażby tworząc reklamy przepełnione nagością i podtekstem seksualnym.

Firma założona jedynie za 10 000 dolarów, aktualnie obraca milionami i na tym nie poprzestaje. Calvin Klein zaczynał od projektowania jeansów, przez produkcję bielizny, płaszczy aż stworzył wysokiej klasy perfumy. To od lat 80. XX w. wśród szeregów marki zaczęły pojawiać się zapachy, które stały się krokiem milowym w rozwoju. To właśnie projektowane przez Calvina Kleina perfumy ugruntowały jego pozycję na rynku i sprawiły, że jego produkty zyskały miano luksusowych. Uniwersalność zapachów zburzyła ograniczenia płci sprawiając, że po zapachy tej firmy może sięgnąć każdy.

Perfumy Calvina Kleina tworzone są z dbałością o każdy detal i wszystkie elementy kompozycji są dokładnie selekcjonowane. Połączenia stosowane przy produkcji stanowią spójną całość, która w efekcie tworzy wyjątkowo kuszący aromat. To właśnie wyjątkowe podejście do zapachów, idea minimalizmu, połączona z uniwersalnością sprawiła, że perfumy są takim sukcesem marki. Zapachy tworzone dla kobiet oraz dla mężczyzn, dostosowują się do potrzeb każdego użytkownika. Kobiety znajdą dla siebie coś lekkiego i dziewczęcego, ale mogą też sięgnąć po cięższe, bardziej wieczorowe zapachy. Natomiast mężczyźni mogą przyciągać seksownym, urzekającym zapachem.

Kreacje stworzone przez markę Calvin Klein niejednokrotnie kroczyły po czerwonym dywanie. Mogliśmy je oglądać na takich gwiazdach jak Gwyneth Paltrow, Sandra Bullock czy Julia Roberts. Marka podejmowała współprace z najbardziej popularnymi modelkami na całym świecie m.in. Kate Moss czy Christy Turlington. Po perfumy tworzone przez projektanta sięgają największe gwiazdy ze świata Hollywood i biznesu. Nie bez powodu marka wciąż rozwija skrzydła i zdobywa serca nowych użytkowników.