Aplikacja sztucznych rzęs krok po kroku

Po wystrzałowym Sylwestrze wielkimi krokami zbliża się Karnawał 2019. Jest to najbardziej rozrywkowy okres w całym roku! Czas wspaniałej zabawy, błysku i spektakularnych makijaży. Jeśli wybierasz się na imprezę karnawałową to sztuczne rzęsy będą idealnym uzupełnieniem każdego makijażu.  Zabłyśnij na parkiecie i spraw, aby Twój makijaż był wyjątkowy. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy instrukcję jak krok po kroku aplikować sztuczne rzęsy.

Krok 1 – Odpowiedni dobór sztucznych rzęs Na samym początku należy dobrać odpowiednie rzęsy do kształtu oka. Nie powinny być ani za długie ani za krótkie. Zwolenniczkom bardziej naturalnych makijaży na pewno do gustu przypadną rzęsy Ardell Demi Wispies , które są bestsellerem wśród sztucznych rzęs. Rzęsy są miękkie, świetnie dopasowują się do naturalnej linii. Doskonale dopełniają makijaż i otwierają oko. Marka Ardell posiada w swoim asortymencie również mocniejsze i bardziej spektakularne sztuczne rzęsy. Dzięki dobraniu odpowiedniego modelu rzęs można osiągnąć upragniony efekt - od bardzo naturalnego do spektakularnego, wręcz scenicznego. Najbezpieczniejszą długością, pasującą większości kobiet będzie ta pomiędzy 10-12 mm.

Krok 2 – Dopasowanie rzęs Sztuczne rzęsy należy wyjąć bardzo ostrożnie z pudełka, by nie powyrywać włosków. Zamiast palcami można to zrobić pęsetą, chwytając za jeden z rogów paska. Dobrany model należy następnie przyłożyć za pomocą tej samej pęsety do oka, żeby sprawdzić czy będzie leżała idealnie. Szerokość paska powinna być dokładnie taka jak linia rzęs. Nic nie powinno wystawać poza naturalne rzęsy. Jeżeli okaże się, że sztuczne rzęsy wystają poza kącik oka, należy przyciąć je małymi nożyczkami, zawsze od zewnętrznej strony paska.

Krok 3 - Aplikacja kleju

Niewielką ilość kleju należy nałożyć na pasek sztucznych rzęs i odczekać ok. 20 sekund, aby mógł odrobinę wyschnąć. Taki zabieg ułatwi aplikacje oraz sprawi, że sztuczna rzęsa nie będzie się przemieszczała po powiece. Kluczową kwestią jet również dobór odpowiedniego kleju, który nie tylko będzie delikatny dla oczu, ale też będzie utrzymywał rzęsy przez cala noc i nie będzie się odklejał. Najpopularniejszym i zarazem jednym z  najlepszych klejów do rzęs jest klej Duo, który szybko wysycha i nie pozostawia żadnych widocznych śladów na powiece. Klej dostępny w kolorze białym, który po wyschnięciu (utlenieniu się) staje się przeźroczysty, tym samym również niewidoczny.

Krok 4 - Przyklejanie sztucznych rzęsNa wytuszowane naturalne rzęsy za pomocą pęsety naklejamy sztuczne jak najbliżej linii rzęs. Dociskamy delikatnie w kącikach, tak aby nic nie odstawało. Po chwili, gdy klej zastygnie można przyciemnić delikatnie obszar przy linii rzęs dla lepszego efektu makijażu.  

Krok 5 - Wytuszowanie sztucznych rzęs Dla lepszego efektu i scalenia sztucznych rzęs z naturalnymi na koniec można je delikatnie wytuszować, by uzyskać bardziej naturalny efekt. Dzięki temu rzęsy świetnie dopasują się do naturalnej linii, doskonale dopełnią makijaż i optycznie powiększą oko. Mamy nadzieje ze nasza instrukcja ułatwi Wam aplikacje sztucznych rzęs i sprawi, że Wasz makijaż oka będzie wspaniale prezentował się podczas karnawałowej zabawy!